Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Keelekümbluspraktika

Sel õppeaastal jätkub meie partnerlussuhe Tallinna Kuristiku Lasteaia laste ja õpetajatega. Alates veebruari algusest on keelekümbluse praktikal käinud Tallinna Kuristiku lasteaia õpetajad. Kõlab ehk ebatavaliselt, aga üks viis kolleege toetada on pakkuda neile igapäevast võimalust praktiseerida eesti keeles rääkimist, teha seda turvalises ja hoolivas keskkonnas.

Tallinna Kuristiku Lasteaia juht Sergei Ptsjolkin on Tallinna Päikesejänku Lasteaia juhi mentee ja pool aastat tagasi oli juhtide omavahelise arutelu tulemuseks kokkulepe, et õpetajad, kes soovivad sooritada eesti keele eksamit tasemele C1 või B2, saavad tulla eksamieelsel ajal keelepraktikale. Passiivne eesti keele oskus on kõigil olemas, aga et saaks rääkida, teha ennast mõistetavaks ja mõista ise eesti keeles kõnelevaid kolleege, on vaja praktikat. Praktika eesmärgiks on õpetajatele võimaluse pakkumine, koos lastega mängida, osaleda hommikuringides, suhelda kolleegidega, jagada praktilisi kogemusi ja mis seal salata, julgustada eesti keeles kõnelemist. Tänaseks päevaks on Kuristiku lasteaiast pärit kolleegid olnud vaimustuses meie tegemistest ja nad ei ole kiitmisega tagasihoidlikud ning see annab ka meie õpetajatele head indu oma tööd veelgi pühendunumalt teha.

Elukestev õpe, keelekümblus, need on sõnad, mille sisuks on täiskasvanud, kogenud õpetajate eesti keele rääkimise praktiseerimine ja nii lihtne see ongi. Tallinna Kuristiku Lasteaed asub Lasnamäel ja meie kogemuse põhjal on neil õpetajatel soov ja tahe rääkida eesti keelt, teha ära eksam, et minna siis üle eestikeelsele haridusele. Jah, see ei ole lihtne ja esitab väljakutse, aga mis kõige olulisem, neil kolleegidel, kes meie lasteaias on käinud, on tahe ja see loeb. Üleminek eestikeelsele haridusele algab lasteaedades ning 1. ja 4. klassis 2024. aastal ja koalitsioonileppe järgi on eestikeelsele õppele üle mindud 2030. aastaks. Aega ei ole palju ja siiralt loodame, et meie väike panus ja heas mõttes hariduslik eksperiment toetab kasvõi ühe lasteaia üleminekul nende õpetajate keelepraktikat ja edukat keele eksami sooritamist.

Signe Tamm