Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kevadine spordipäev

Sellel aastal toimus Päikesejänku Lasteaia kevadine spordipäev Südalinna Kooli staadionil. Sportlikuks sisuks valisime koostöös teise liikumisõpetajaga kergejõustiku. Kergejõustiku kasuks sai otsustatud mitmel põhjusel. Nagu  öeldakse, et jalgpall on spordialade kuningas, siis kergejõustik on kuninganna. Kergejõustik sisaldab lapse jaoks kolme kehalist baasoskust: jooksmine, hüppamine ja viskamine, ilma millega ei saa hakkama edaspidi ei sporti tehes ega ka igapäevaelus. Samuti tahtsime elus hoida klassikalist traditsiooni, kus sügisestel ja kevadistel spordipäevadel tehakse kergejõustikku, et kooli minnes oleks lapsed paremini ettevalmistatud.

Spordipäevale oli kohale tulnud viis rühma, täpselt nii palju oli valmistatud ette ka kergejõustikualasid. Spordipäev algas tervistustega, millele järgnes soojenduseks kõigile tuttav kullimäng. Kui soojendus tehtud, siis tuli alustada kergejõustikualadega, milleks olid: 30m jooks, 200m jooks, pallivise, kaugus-ja kõrgushüpe. Iga rühm võistles kõikidel aladel oma rühma siseselt nii nagu võimed lubasid.

Tundus, et spordipäev läks korda ja lastele meeldis. Õpetajana oli näha, et lastele olid spordipäeva tegevused eakohaseks väljakutseks, kus osad alad ei vajanud palju selgitamist, kuid osad alad seevastu rohkem. Samuti lasteaiaaia juhataja poolt läbiviidud kiirküsitlus näitas, et enamus lapsi hõikas küsimusele peale (“Kas spordipäev meeldis?”) “jaaaa…”, kuulda oli vaid mõnda üksikut “ei-d”. Hiljem kiiresti küsitluse tulemusi analüüsides jõudsime järelduseni, et need “ei-d” olid ka põhjendatud, nimelt tublid lapsed jäid premeerimata. Nimelt ei jagatud seekord ei komme ega medaleid, kuid järgmisel korral me kindlasti parandame ennast. Loodame, et sellel päeval lasteaias oli magustoit vähemalt hea.

Mikola Misjuk