Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Koostööprojekt uudissõnade raamat "Sõnademäng"

Koostööprojekt uudissõnade raamat "Sõnademäng"

Presidendi  uudissõnade korjest ja tänavusest keele- ja kultuuri  aastast innustust saades tekkis Tallinna Päikesejänku Lasteaial, Tallinna Lasteaial Sipsik ja Tallinna Luha Lasteaial mõte luua koos lastega midagi uut ja innovaatilist. Kolme lasteaia koostöö tulemusena valmis märtsis meie väikeste sõnaloojate loodud uute sõnade raamat „SÕNADEMÄNG“, millesse on kokku kogutud 30 vahvat  laste loodud uudissõna koos piltidega. Koostööprojekti eesmärgiks oli julgustada lapsi välja mõtlema ja teostama midagi täiesti uut ning toetada sellega laste ettevõtlikkust ja eneseväljendusoskust.

Sõnakunstikuu 27. päeval toimus kolme lasteaia ühine raamatuesitluse pidu Sipsiku lasteaias, kus Tallinna Keskraamatukogu töötajad viisid lastega läbi erinevaid põnevaid keelemänge, rääkisid kaunist emakeelest ja keele viguritest. Kõlasid ka ilusad emakeelsed laulud, lapsed esitasid luuletusi ja pidu lõppes ühise tordi söömisega.

Avaldatud raamatut „SÕNADEMÄNG“ on võimalik kõigil soovijatel  laenutada Tallinna Keskraamatukogust ja projektis osalenud lasteaedadest ning lugeda e-raamatuna. Vajuta siia!

Need laste poolt väljamõeldud sõnad on nagu väikesed seemned, millest kasvab suur ja imepärane laste keeltemaailm.

Raamatu idee autorid: Triin Ruus, Siiri Kuus ja Ene Hein

Mõtelda on mõnus…..
(H. Runnel)