Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Päikesejänku Lasteaia digiõpe läbi õpetaja Reine silmade

Tallinna Päikesejänku Lasteaia digiõpe läbi õpetaja Reine silmade

Insplay RoboMentori koolitusprogrammis (https://www.insplay.eu/robomentor) osalemise käigus oli võimalik tõdeda, et meie lasteaia õpetajad on päris usinad digivahendite kasutajad. Võib julgelt väita, et igas rühmas on õppetöös kasutusel mõni robot või digivahend. Samuti saab märkida, et meie lasteaias on olemas erinevaid digivahendeid ja neid on võimalik igapäevaselt kasutada st nad on õpetajate jaoks kättesaadavad.

Miks osalesin Insplay RoboMentori koolitusprogrammis? Eks ikka sellepärast, et juhtkond soovitas ning  enda töös kasutan ma erinevaid õpperoboteid, kuid oskus kasutada kõiki robotite erinevaid võimalusi mul veel ei ole.

Juba vanasti öeldi, et julge pealehakkamine on pool võitu ja usun, et meie lasteaia õpetajad on sellega nõus. Loomulikult käivad minu juurde ka vanasõnad: "Kes ei proovi, see ei võida" ja "Ebaõnnestumine on edu pant."  Seega, kui soovin rohkem osata, siis tuleb aga käed külge panna ja miks mitte teha seda läbi koolituse, kus on sees ka väike kohustusepisik.

Miks on meie lasteaias oluline haridusrobootika ja digivahendite kasutamine?
Eks ikka seepärast, et:
  1. Digipädevus on tänapäeva reaalsus. See süveneb iga aastaga üha rohkem ja meil kõigil sh lastel, on oluline teada, kuidas seda kasutada vastutustundlikult ja efektiivselt.
  2. Meie töökohtades on suurem nõudlus digitaalsete oskustega inimeste järele ja lapsed saavad varakult arendada läbi haridusrobootika enda digipädevust.
  3. Õppimine muutub lõbusamaks. Robootika ja digivahendite kasutamisel on õppimine kaasahaaravam ja motiveerivam.
  4. Õpetajate võimalused laienevad ning lasteaias on kaasaegne õpikeskkond.

MATIK (matemaatika, teadus, tehnoloogia, inseneeria, kunst) aitab lastel arendada kriitilist mõtlemist ja probleemide lahendamise oskust. Samuti areneb koostööoskus, enesekindlus ning laste omavaheline suhtlemine. MATIK annab võimaluse lapsel olla loov ja innovatiivne.

Meie lasteaia robootiliste vahendite hulk on mitmekesine ning juhtkond on võimaldanud õpetajatel käia koolitustel, et omandada teadmisi ja oskusi nendega tegutsemisel. On ju selge, et õpetajaid on meie majas päris palju ja seega on jätkusuutlik, et teadmisi antakse edasi läbi sisekoolituste. Nii on meie lasteaias juba mitmeid aastaid toimunud sisekoolitused haridusrobootika ja digivahendite osas. Eriti tuleb tunnustada meie lasteaia nooremaid õpetajaid, kes on valmis jagama oma teadmisi ja oskusi antud valdkonnas. Siinjuures tuleb tänusõnad üle anda Naerusuude rühma õpetajale Mari-Liis Mehikas`ele, kelle abil oleme saanud päris mitu heal tasemel sisekoolitust ning igakülgset abi igapäevastes  digiküsimustes.

Võib märkida, et RoboMentori programmi raames lõime lasteaias haridusrobootika populariseerimise juhtgrupi, kuhu kuuluvad lasteaia juhtkond ja neli õpetajat – Signe Tamm, Triin Ruus, Mari-Liis Mehikas, Marta Suuster, Tiia Kleis ja Reine Järve. Eesmärgiks on seatud, et sügisel liituvad juhtgrupiga igast rühmast üks õpetaja.

Leian, et (sise)koolituste tulemusel on õpetajad valmis üha rohkem kasutama digivahendeid, et rikastada ja kaasajastada õppetööd meie lasteaias ning siinkohas märgiksin ära, et päris palju häid ideid saab alljärgnevalt lehelt: https://www.facebook.com/groups/robootikalasteaias/  #robomentor #insplay

Jõudu meile kõigile haridusrobootika ja digivahendite kautamisel!

Abimaterjal:
https://opleht.ee/2020/05/matik-ope-kodus-ja-koolis/

https://haridus.insplay.ee/pages/robomentor
gemini.google.com