Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Vabatahtlik Alizee aasta Päikesejänkus

Selle aja jooksul, mis ma Naksitrallides veetsin, sain ma lastega teha erinevaid tegevusi vastavalt aastaajale aga ka nädalaplaanile. 

Sügisel meisterdasime lastega koos paberist kõrvitsaid. Sellel ajal aga ma täiesti iseseisvalt lastega tegevust läbi viia ei suutnud, seega sain abi õpetajatelt. Küll aga näitasin lastele kuidas neid kõrvitsaid paberist meisterdada. 

Talvel meisterdasime savist jõulukuuse kaunistusi. Selle tegevuse käigus õppisin, et kõige olulisem on lastega olla kannatlik, kuna iga laps on erinev ning vajab eri lähenemist - mõni vajab rohkem juhendamist ning mõni ei vaja seda üldse. Samuti meisterdasime lastega ka vatist lumememmesid. Tervisliku toitumise nädalal rääkisin lastele, milliseid toite süüakse Saksamaal ning tutvustasin neile ka ühte tervisliku toidu ettevõtet. Olin väga uhke enda üle, et suutsin lastele teha väikese ettekande eesti keeles, ning nad mõistsid kogu minu juttu. Märtsis tutvustasin rahvuste nädalal lastele oma kodumaad - Saksamaad. Me meisterdasime paberist Saksamaa lipu ning vaatlesime sakslaste rahvusriideid. Siis õnnestus mul teha ka üks hommikuring lastega täiesti eesti keeles. Selle käigus aga õpetasin neile ka mõned saksakeelsed sõnad nagu näiteks nädalapäevad ning numbrid kuni 10ni. 

Kõige rohkem meeldis mulle aga loomingulistest tegevustest kevadel just rühma teadete tahvli kaunistamine. Ma lihtsalt vaatasin, milliseid materjale meil rühmas oli ning meisterdasin nendest erinevaid lilli ning muid kaunistusi.  

Kõige olulisem, mida õppisin Naksitrallide rühmas oli kannatlikkus, sest kui sa pole kannatlik võivad mõningad olukorrad su jaoks olla väga keerulised. 

Alizee