Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Paldiski maantee- Tehnika tänava jalakäijatunneli projekt (mai 2024)

Paldiski maantee- Tehnika tänava jalakäijatunneli projekt (mai 2024)

 Tallinna linn ehitab uue jalakäijatunneli Paldiski maantee 25 lähedal oleva kitsa jalakäijate läbipääsu asemele 


Jalakäijatunneli projekti tutvustus toimus 22.05.2024 kell 17.30 läbi Teams keskkonna. Koosolekule olid kutsutud kõik, kes soovivad projektiga lähemalt tutvuda, saada informatsiooni ehitustööde kohta ning vajadusel küsida küsimusi otse projekteerijatelt või linnaosa esindajatelt. Link Teamsi virtuaalkoosolekule oli siin: Join the meeting now 
Videosalvestus veebikohtumisest 22.05.2024:
Valminud esitlust saab alla laadida siin: Paldiski mnt tunnel_INF Infra.pdf


Paldiski maantee ning Tehnika tänava vahelise viadukti kõrvale on planeeritud rajada jalakäijate tunnel. Kuigi tunneli algne nimetus oli teine, siis projekteerimise käigus otsustati, et ratturitele rajatakse lähitulevikus eraldi rattatee Paldiski maanteele ning ka Tehnika tänavale. Sellega seoses muutus ainult tunneli nimetus ning hanke lepingut ei muudetud.  

Tunneli projekteerimise ja ehituse peatöövõtja on INF Infra OÜ, tunneli projekteerimisega tegeles Markelin Project OÜ ning Allspark OÜ.  

Tunneli rajamisega kaitstakse asukoha kõrghaljastust ning rohkem puid maha ei võeta. 

Tähtis informatsioon 2024 juunis algavate ehitustööde kohta: 

  • Tunneli esimese etapi ehitus algab 10. juunil ning kestab 14. juulini. Sellel ajal käivitub liikluse ümberkorraldus. Liikluse ümberkorralduslik skeem on leitav allpool. 
  • Tunneli teise etapi ehitus toimub 15. juulist 22. juulini. Selle nädala aja jooksul Balti Jaama poole ega Balti Jaamast välja rongid ei sõida! Rongiliikluse katkestuse aegsed toimivad peatused ning ühistranspordi liikluse selgitus on leitav ka allpool. Sellel ajal tehakse ehitustöid ka öösel. Kuigi ehitajad üritavad sellel ajal elanikke võimalikult vähe häirida, siis palume sellega arvestada ning vabandame ebamugavuste pärast.  
  • Tunneli kolmanda etapi ehitus toimub 23. juulist 30. septembrini. Selle aja jooksul rajatakse ka valgustus, haljastus ning kõnnitee.  

Täpsemalt saate tutvuda projekti ning selle plaanilise ehitusega 22. mail toimunud avalikustamise tutvustuse salvestust vaadates. 

Kogu reisijatele suunatud informatsioon ümberkorralduse kohta on koondatud Elroni veebilehele, mis on leitav siit lingilt: https://elron.ee/raudteeremondid

Rongiliikluse katkestus 15.07- 21.07

Paldiski maantee jalakäijatunneli ehitustööde tõttu katkeb üheks nädalaks 15. juulist kuni 21. juulini ajutiselt rongiliiklus Balti jaama ümbruses.
Läänesuuna rong (Keila, Kloogaranna, Paldiski, Turba) liigub sel nädalal Lilleküla peatuseni ning ida- ja kagusuuna rongide (Aegviidu, Narva, Rakvere, Tartu, Valga, Koidula) ajutiseks alg- ja lõpp-peatuseks on Kitseküla. Edelasuuna (Rapla, Türi, Viljandi) rongid sõidavad sel perioodil Tallinn-Väike peatuseni.

Tallinna Transpordiamet võimaldab raudteekatkestuse ajal tasuta sõiduõiguse ühistranspordis kõikides liinides, mis läbivad Ülemiste, Tallinn-Väikse ja Tondi raudteepeatusi. Tasuta sõiduõigus hakkab kehtima trammis nr 4, bussides nr 7, 12, 13, 15, 45, 49, 54, 64, 65 Ülemiste suunal ning bussides nr 5, 14, 16, 18, 18A, 20, 20A, 28, 32 ja 36 Tondi ja Tallinn-Väike suunal. Sõiduplaanidega palume tutvuda veebilehel: transport.tallinn.ee .

Täpsem informatsioon katkestuse kohta on leitav Elroni veebilehel: elron.ee/raudteeremondid 

Rongiliiklus on taastatud 22. juulil. 

 

Liiklusskeem 10.06.2024- 13.07.2024: paldiski_mnt_klt_1.png

 

Liiklusskeem 14.07.2024- 22.07.2024:

paldiski_mnt_klt_2.png

 vaadetunnelile1.jpg
Jalakäijatunnel hakkab asuma Paldiski mnt ja Tehnika tn ristmikul, võimaldades ohutut pääsu läbi raudtee muldkeha ja ühendades paremini Kristiine, Kesklinna ja Põhja-Tallinna linnaosad. Uus lahendus suunab jalakäijad olemasoleva kitsa raudteeviadukti all oleva kõnnitee asemel uude valgustatud tunnelisse, muutes seega liikumist oluliselt ohutumaks.

Tutvu tunneli materjalidega siin:
Jalakäijatunneli asukoht kaardil


tunneli_asukoht.png

Detailne asendiplaan

Tunneli asendiplaan.pdf

Detailne vaade Ristiku tänava poolt

Vaade ristiku poolt_detailne.pdf

Detailne vaade Tehnika tänava poolt

Vaade tehnika poolt_detailne.pdf


Visuaalid tunnelist ning selle paiknemisest.

NB! Visuaalid on koostatud eelprojekti staadiumis ja need ei kajasta täielikult viimast projekti. Visuaalide eesmärk on edasi anda üldist lahendust.

vaadetunnelile2.jpg

Pilttunnelist.jpg

Tunnelristmikul.jpg

Tunneltehnika.jpg

Viimati muudetud 09.07.2024