Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Pargi ja Reisi

Pargi ja Reisi on võimalus parkida oma auto linnaäärsesse parklasse tasuta ning kasutada kesklinnas liikumiseks ühistransporti, samuti tasuta. P&R süsteemi kasutamiseks ei pea olema Tallinna elanik.

Parklate asukohad:

Vaata vabu kohti reaalajas ja Pargi ja Reisi parklaid valvekaameratest.


Juhised P&R parkla kasutamiseks

P&R süsteem töötab isikustatud Ühiskaardiga (kaardil peab olema tagatis 3 eurot). Ühiskaart tuleb valideerida parklasse sisenemisel ja sealt väljudes ning ühistranspordi igal sõidul. Kui valideerimine parklasse sisenemisel tehnilistel põhjustel ei ole võimalik, siis ei kehti ühistranspordis tasuta sõidu õigus, sellisel juhul võib  parklat kasutada sõiduki tavapäraseks parkimiseks parklas ja ei laiene parkla tavapärased kasutustingimused. 

Pargi ja reisi parkla

1. Parklasse sisenemisel ava tõkkepuu Ühiskaardiga

2. Parkimine ja ühistranspordi kasutamine on TASUTA, kui valideerid Ühiskaardiga oma sõidu ühistranspordis. 

3. Parklast väljumiseks ava tõkkepuu Ühiskaardiga. Vabasta parkla enne kl 03:59.

  • Tasuta P&R teenuse kasutamiseks vajad isikustatud Ühiskaarti, millele on eelnevalt laetud tagatis €3 (mobiiliga kaardile raha laadimiseks helista 1322*603*Ühiskaardi nr).  
  • Kui P&R süsteemi kasutaja ei valideeri oma sõite ühissõidukites või tuleb sõidukile järele pärast kl 03:59, ei kanta Ühiskaardi kontole 3€ tagasi. 
  • Juhul, kui parklasse sisenedes on kõik parkimiskohad hõivatud, on P&R süsteemi kasutajal aega 15 minutit parklast tasuta väljumiseks.

Sõida koos kaaslastega

Sinuga koos saab tasuta ühistransporti kasutada neli kaasreisijat. Kui valideerid oma sissesõitu parklasse, võid validaatori noolenuppe kasutades kinnitada kuni neli kaassõitjat, kes saavad koos sinuga ühistranspordis sõita tasuta. Valik kinnitatakse OK nupulevajutusega. 

Kaassõitjad peavad sõitma sinuga samas ühistranspordis ja ei pea sel juhul eraldi oma kaarti valideerima. 

Kontaktid

Kui tekib probleem parkla kasutamisega, helista lühinumbril 14410.
 

Kui oled kaotanud Ühiskaardi või tekib probleem valideerimisega, helista 6118000.

 

Viimati muudetud 16.01.2023