Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pargi ja Reisi

Pargi ja Reisi

20231227_pargi-ja-reisi_cover.png
Pargi ja Reisi on võimalus parkida oma auto linnaäärsesse parklasse tasuta ning kasutada kesklinnas liikumiseks ühistransporti, samuti tasuta. P&R süsteemi kasutamiseks ei pea olema Tallinna elanik.

Kontaktid

 

Kui tekib probleem parkla kasutamisega, helista lühinumbril 14410.
 

Kui oled kaotanud Ühiskaardi või tekib probleem valideerimisega, helista 6118000.

 

Juhised P&R parkla kasutamiseks

  • P&R süsteem töötab isikustatud Ühiskaardiga (kaardil peab olema tagatis 3 eurot). Tagatis 3 eurot peab olema kaardile eelnevalt laetud (mobiiliga kaardile raha laadimiseks helista 1322*603*Ühiskaardi nr).  
  • Ühiskaart tuleb valideerida parklasse sisenemisel ja sealt väljudes ning Tallinna ühistranspordis igal sõidul. Kui P&R süsteemi kasutaja ei valideeri oma sõite Tallinn ühistranspordis või tuleb sõidukile järele pärast kl 03:59, ei kanta Ühiskaardi kontole 3€ tagasi. 
  • Pargi ja Reisi pilet ei kehti Elroni rongides ja Harjumaa maakonna liinidel.

Pargi ja reisi parkla

Juhised

1. Parklasse sisenemisel ava tõkkepuu Ühiskaardiga

2. Parkimine ja ühistranspordi kasutamine on TASUTA, kui valideerid Ühiskaardiga oma sõidu Tallinna ühistranspordis. 

3. Parklast väljumiseks ava tõkkepuu Ühiskaardiga. Vabasta parkla enne kl 03:59.

Juhul, kui parklasse sisenedes on kõik parkimiskohad hõivatud, on P&R süsteemi kasutajal aega 15 minutit parklast tasuta väljumiseks.

​​​Kui valideerimine parklasse sisenemisel tehnilistel põhjustel ei ole võimalik, siis ei kehti ühistranspordis tasuta sõidu õigus, sellisel juhul võib  parklat kasutada sõiduki tavapäraseks parkimiseks parklas ja ei laiene parkla tavapärased kasutustingimused. 

Sõida koos kaaslastega

Sinuga koos saab tasuta ühistransporti kasutada neli kaasreisijat. Selleks:
•             valideeri enda sissesõit parklasse;
•             lisa nooltega kuni neli kaassõitjat, kes saavad koos sinuga ühistranspordis sõita tasuta;
•             vali "OK";
•             valideeri enda sõidukaart, et kinnitada kaassõitjate arv.
Kaassõitjad peavad sõitma sinuga samas ühistranspordis ja nad ei pea sel juhul eraldi oma kaarti valideerima. Kui kaassõitjate arv on sinu kaardile lisatud parklasse sisenedes, siis ühissõidukis piisab enda kaardi ühekordsest valideerimisest. Sel juhul ei ole vaja ühissõiduki validaatorist lisapileteid osta.

Ühistranspordis enda sõidukaardi valideerimisel ilma täiendavate reisijate arvu valimata lisapiletit ei müüda, vaid näidatakse veelkord valideeritud sõidu infot.
 

Kui kaassõitja valideerib parklasse sissesõidul enda kaardi, siis tema kaardile müüakse parkimispilet ning piletiraha tagastamiseks peab ta täitma P&R parkla kasutamise juhiseid.

Viimati muudetud 21.02.2024