Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Parimaks õpilasfirmaks valiti kettagolfi jälitusseadmeid valmistav õpilasfirma Spotter

Kaks päeva kestnud pingelise finaalvõistluse tulemusena kuulutati veebigala vahendusel välja selle aasta parim õpilasfirma. Esikohale tuli kolme Tallinna 21. Kooli ja ühe Kadrioru Saksa gümnaasiumi õpilase ettevõte, mis valmistab kettagolfi ketaste jälitusseadmeid.

Õpilasfirma Spotter toode on kokku pandud erinevatest juba olemasolevatest komponentidest. See kinnitub ketta külge ning võimaldab GPS-i või hääle abil seda kiirelt üles leida, kuna ühendub rakenduse kaudu ka otse mobiiltelefoniga. 

Õpilasfirmade programmi vedava Junior Achievement Eesti direktor Kersti Loor märkis, et Spotterile tõi võidu eelkõige tugev ja ühtne tiim, kes on suutnud kõik raskused ületada ning mõistavad, kuidas ettevõte peaks toimima. "Loomulikult on neil ka põnev ja tehniline toode, mille tootearendusega on noored kõvasti vaeva näinud," selgitas Loor. 

„Sellel aastal oli üldse erakordselt palju tehnilisi lahendusi. Näiteks kolmandale kohale tulnud ettevõttel UltraLink, mis valmistab UV-valgusega baktereid hävitavaid ukselinke, on lausa oma patent sisse antud. Igal juhul polnud žüriil üldse kahtlust esikolmiku valikus, vaidlused olid täpse järjestuse üle,“ lausus Loor. 

Teisele kohale tuli Hugo Treffneri gümnaasiumi õpilasfirma LUFFA, mis teeb minimalistlikke ja loodussõbralikke keha- ja nõudepesutooteid. Käsnkõrvitsast ja linavildist tehtud svammid lagunevad kompostis 30 päeva jooksul.

Rahva lemmikuks osutus loodusest üles korjatud prügist käsitööehteid meisterdav tüdrukuteseltskond Ehe Kild Gustav Adolfi gümnaasiumist.  

Eesti parimat õpilasfirmat valiti järjekorras juba 26ndat korda ning võitja läheb Eestit esindama Euroopa parima õpilasfirma võistlusele, kus Eesti koolinoored on aegade jooksul koju toonud tervelt kolm esikohta ning mitmeid poodiumikohti.

Parima õpilasfirma võistlust toetasid SEB Pank, Wise, Change Invest, Tallinna Ettevõtluskeskus, ettevõtlusõppeprogramm Edu ja Tegu Euroopa Sotsiaalfondist ja UC Rent.