Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Parkimine

ENG / RUS

Siit leiad infot tasulise parkimise kohta Tallinnas. Kus ja millal on parkimine tasuline ning kust leiad parkimisautomaadid? Kuidas alustada ja lõpetada parkimist mobiilis? 

Tallinnas on võimalik parkida:

Juhil on kohustuslik teha kindlaks, millisel parkimisalal ta asub. Käesolev leht annab infot ja juhiseid Tallinna avalikul tasulisel parkimisalal parkimise kohta.  

Parkimistsoonide kaart

Tallinna avalik tasuline valveta parkimisala jaguneb neljaks tsooniks: Kesklinn, Südalinn, Vanalinn ning Pirita. Kasuta kaardi otsingut, et leida, millises parkimistsoonis tänav asub. 

Pirita tsoon kaardil 


Esimesed 15 minutit tasuta parkimist

Analoog parkimiskell.jpg

Tallinna avalikul tasulisel parkimisalal on parkimine esimesed 15 minutit tasuta, kui juht on parkimise algusaja kirjalikult või parkimiskella abil fikseerinud. Parkimiskell või kirjalik teade parkimise alguse kohta peab olema sõiduki esiklaasil nähtaval kohal.  

(Parkimise eest tasumisel mobiilis saad kasutada tasuta parkimisaega: lisa sõnumi lõppu 15. Näide: 123ABC KESKLINN15 või 123ABC SYDALINN15)

NB! 15 minutit tasuta parkimist kehtib vaid Tallinna tasulisel parkimisalal - EI KEHTI ERAPARKLATES (näiteks Europark parklad).

Tasuta saavad Tallinna linna avalikul tasulisel parkimisalal parkida kaherattalised mootorsõidukid.

 

Tasulise parkimise aeg ja hinnad

KESKLINN                     

 • Üks minut parkimist: 0,025 eurot
 • Parkimise perioodipilet: 150 eurot
 • Tasuline parkimine: esmaspäevast reedeni kell 07:00-19:00, laupäeval kella 08:00-15:00
 • Pühapäeval tasuta. (Riigipühadel kehtib selle nädalapäeva tariif, millele riigipüha satub!)
 SÜDALINN                    

 

 • Üks minut parkimist: 0,08 eurot
 • Parkimise perioodipilet: 250 eurot
 • Tasuline parkimine: 24h
 

VANALINN 

 • Üks minut parkimist: 0,10 eurot
 • Parkimise perioodipilet: 300 eurot
 • Tasuline parkimine: 24h

Parkimise piirangud vanalinnas

PIRITA   

 • Üks minut parkimist: 0,01 eurot
 • Tasuline parkimine: 15. mai - 15. september 10:00-22:00

 


 

Parkimise eest tasumine

Mootorsõiduki juht peab parkimistasu maksma enne või vahetult pärast parkimise alustamist. Esimesed 15 minutit parkimist on tasuta, kui parkimise algusaeg tähistada ning asetada esiklaasil nähtavale kohale (parkimiskella või kirjaliku teatega).

Parkimise eest saab tasuda:

Mobiilne parkimine

Parkimise alustamine SMS-sõnumiga:

SMS-sõnumisse tuleb kirjutada auto registreerimisnumber (tühik) parkimistsooni nimi ning saata sõnum numbrile 1902. Näide: 123ABC VANALINN

(Parkimise eest tasumisel mobiilis saad kasutada tasuta parkimisaega: lisa sõnumi lõppu 15. Näide: 123ABC KESKLINN15 või 123ABC SYDALINN15)

 • Parkimise lõpetamiseks helista lühinumbrile 1903.
 • 1901 – helistamine parkimise alustamiseks eelmise parkimise andmetega

Hea teada: 

 • Ühekorraga saab ühelt mobiiltelefoni numbrilt teha vaid ühe aktiivse parkimise.
 • Palun ärge lahkuge enne sõiduki juurest, kui olete saanud kinnituse, et parkimine on aktiveerunud. Juhul kui mingil põhjusel ei ole mobiilselt võimalik parkimist alustada, ei vabasta see sind parkimise eest tasumisest. Sellisel juhul kasuta parkimise eest tasumiseks teisi võimalusi, näiteks parkimispileteid.
 • Kui mobiilse parkimise süsteem on rikkis, ei anna see õigust sõidukit tasuta parkida. Sellisel juhul peate kasutama teist võimalust parkimise eest tasuda, nt. ostma parkimispileti.
 • Parkimistasule lisandub mobiilioperaatori poolt kehtestatud teenustasu.

Probleemide korral helista klienditeeninduse numbrile 651 1515 (E- R 9.00 - 16.00).


Mobiilne parkimine ilma Eesti mobiilsideoperaatorita

Telia rakendus PARGI.EE toimib Android ja iOS operatsioonisüsteemiga telefonidel. Rakendus on tasuta alla laetav Google Play’st või AppStore’st.

NB! Sobib neile, kellel pole Eesti mobiisideoperaatori lepingut, sest rakenduses saab maksta parkimise eest pangakaardiga. Rakendus toetab MasterCard ja VISA kaartidega tehtavaid kaardimakseid

Rakendust on võimalik kasutada kaheksas erinevas keeles (eesti, vene, inglise, soome, läti, leedu, saksa ja prantsuse).


 

Parkimisautomaadid

Tallinna parkimisautomaadid võtavad vastu 10-, 20- ja 50-sendiseid ja 1- ja 2-euroseid münte. Vastavad selgitused on märgitud ka automaatidele (eesti, vene ja inglise keeles). Parkimisautomaat raha ei tagasta. Vaata ka parkimisautomaatide asukohtasid. 


Viivistasu otsused (n-ö parkimistrahvid) 

AS Ühisteenused parkimiskontrolörid korraldavad Tallinna avalikul tasulisel parkimisalal järelevalvet parkimistasu maksmise üle ning määravad viivistasu otsuseid, kui parkimistasu on jäetud maksmata. 

Viivistasu otsus ja selle tasumine

 • viivistasu määratakse, kui parkimistasu on maksmata või tasutud parkimisaeg on ületatud. 
 • maksja on mootorsõiduki või selle haagise omanik. Kui liiklusregistrisse on kantud mootorsõiduki või selle haagise vastutav kasutaja, on viivistasu maksja vastutav kasutaja. 
 • Viivistasu määr on 31 eurot ööpäevas.
 • Juhul kui parkimistasu on tasutud väiksema määra järgi, on viivistasu määr 15 eurot ööpäevas. Näiteks on tasutud parkimise eest Kesklinna tsoonis (madalama tasuga tsoonis), kuid pargitud Vanalinnas (kõrgema tasuga tsoonis). 
 • Maksmise info leiad viivistasu otsuselt ehk parkimistrahvilt. Viivistasu tuleb maksta 14 päeva jooksul alates viivistasu kättesaamisest. 

Tutvu oma viivistasu otsusega e-teeninduses. 


Viivistasu otsuse vaidlustamine

Kui mootorsõiduki omanik või vastutav kasutaja leiab, et viivistasu otsusega on rikutud tema õigusi, võib ta 30 päeva jooksul viivistasu otsusest teada saamisest esitada vaide Tallinna Transpordiametile või Tallinna Halduskohtule.

Kui sinu vaie rahuldatakse, kuid oled juba viivistasu maksnud, saad seda avalduse alusel tagasi küsida. Vaata: Tagasimaksed parkimisalase vaide rahuldamise osas

Vaide esitamine ei vabasta viivistasu otsuse maksmise kohustusest!


 

Parkimisload ja soodustused

Kontaktid

Transpordiameti parkimiskorralduse sektori infotelefon 640 4994 

Vaata ka: 

Parkimisautomaatide asukohad

Tutvu oma viivistasu otsustega e-teeninduses (trahv, kui parkimistasu on maksmata) 

 

 

 

Viimati muudetud 28.06.2022