Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pelgu ühisaed

Pelgu ühisaed

Pelgu ühisaed on uudse lahendusega Tallinna kogukonnaaed, kus linnaelanikele on loodud kaasaegsed võimalused toidutaimi kasvatada, vaba aega veeta ning kogukonnasündmusi ja õuesõppe tunde korraldada. 

In English please follow the link / На русском по ссылке


Pelgu ühisaed avatakse 2024. aasta kevadel Putukaväila Põhja-Tallinna ruumilõigul, Kolde pst ja Ehte tn nurgal (avamise kuupäev sõltub kasutusloa väljastamisest).

Pealinna kõige suuremas ja kaasaegsemas linnaaias saab kasvatada toitu nii peenrakastides kui aiamaadel ja kasvuhoones. Lisaks leidub ühisaias hulgaliselt viljapuid ja -põõsaid. Samuti saavad ühisaias korraldada elanikud kogukonnasündmusi ja piirkonna haridusasutused õuesõpet.

Pelgu ühisaia eesmärk on pakkuda linlastele linnaaianduse kaudu ühistegevuse rõõmu ning sel viisil tugevdada nii keskkonnateadlikkust kui kogukondlikut eluviisi. Seetõttu pööratakse ühisaias erilist rõhku keskkonnasõbralikule aiapidamisele ning ühistegevustele ja -vastutusele. Ühisaia liikmed saavad enda kasutusse peenrakasti või aiamaalapi. Seejuures kõigi liikmete hoole all on ühispeenrad, kasvuhoone ning ühisaia üldine heakord.

Jälgi Pelgu ühisaia tegevusi Facebook-i lehe kaudu.

Uute aednike vastuvõtt

Pelguaed Uute aednike vastuvõtt on avatud veebi teel kuni 8. mai ja kuni 18.mai paberivormil. Esitatud avaldused vaadatakse üle ning kinnitatakse hiljemalt 24. maiks. Peale 18. maid esitatud avaldusi võetakse vastu ja kinnitatakse jooksvalt.

Pelgu ühisaia liikmeks astumiseks tuleb täita avalduse vorm:
  • veebivormi kaudu SIIT (vali sobiv keel üleval lehel)
  • paberil Põhja-Tallinna Valitsuses (Kari 13) ja Sõle raamatukogus (Sõle 47b)
NB! Enne avalduse esitamist tutvu kindlasti kodukorraga, kus on oluline informatsioon liikmete õiguste ja kohustuste kohta.

Ühisaia liikmete olulisemad kohustused: 
  • Liikmeks astumisel tuleb tasuda 5 eurot ühekordset sisseastumismaksu ning 20 eurot iga-aastast liikmemaksu. Liikmete avalduse alusel tehakse vajadusel liikmemaksu soodustusi.
  • Igal liige peab panustama ühisaia tegevustesse vabatahtliku tööna vähemalt 15 tundi hooaja jooksul (umbes 2 tundi kuus). Vabatahtlik töö võib olla ükskõik milline kasulik tegevus ühisaia toimimise heaks. Töö sisu oleneb liikmete huvidest, oskustest, teadmistest ja võimalustest (mh füüsilistest). See võib olla näiteks talgutel osalemine, tõlkimine, ürituste korraldamine, aiatööd jne.
Ühisaia liikmeks vastuvõtmisel arvestatakse: 
  • elukohta – avaldust saavad esitada kõik huvilised, kuid suure huvi korral eelistatakse Põhja-Tallinna elanikke (ennekõike Sitsi, Pelgulinna ja Pelguranna asumid) 
  • motivatsiooni ja valmisolekut panustada ühisaia tegevustesse

Pelgu ühisaia tegevusi koordineerib MTÜ Pelguaed koostöös Põhja-Tallinna Valitsuse ja Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametiga. 

Küsimuste korral pöördu: [email protected]; +372 5110290

Viimati muudetud 17.04.2024