Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pelgulinna Gümnaasium tähistas 21. mail kooli juubeliaastat suure kogukonnapäevaga

Pelgulinna Gümnaasium tähistas 21. mail kooli juubeliaastat suure kogukonnapäevaga

Pelgulinna Gümnaasium tähistas kooli juubeliaastat suure kogukonnapäevaga, kus osalesid paljud õpilased, lapsevanemad, vilistlased, õpetajad, Pelgulinna kogukonna liikmed ning kooli sõbrad.

Kogukonnapäev sai 21. mai hommikul alguse meeleoluka kontserdiga Peeteli kirikus, kus esinesid kooli koorid ja kitarristid. Esitati erinevaid muusikapalasid, mille hulka kuulus ka järgmise aasta laulupeo repertuaari näiteid. Kontsert lõppes kooride ja kitarristide ühislauluga “Mu rõõm on lõputu”.

Päev jätkus Mulla tänava koolimajas, kus toimusid vestlusringid, mida juhtis hoolekogu esimees Toomas Loo. Suhtlusringides räägiti kooli tulevikku puudutavatel teemadel, mis hõlmasid sporti, haridusuuendusi ning kooli lähiümbrust. Erinevates teemaplokkides olid vestluskaaslasteks Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Pelgulinna Gümnaasiumi direktor Tõnu Piibur, Pelgulinna Gümnaasiumi õppejuht Tiina Tiit, liikumisõpetajad Riina Randlepp ja Rea Lillemets, eesti keele õpetaja Ellu Eller, vene keele õpetaja Violetta Kevlitš ning kunstiõpetaja Jüri Mäemat.

IMG_0376.JPG

Vestlusringide vahele mahtus suur hulk esinemisnumbreid, kus oli võimalik näha kõiki kooli rahvatantsijaid, vanema vanuseastme näiteringi õpilasi ning tantsulisi võimlejaid. Rahvatantsijad esitasid tantse, mida on võimalik näha ka sellel suvel asetleidval meeste tantsupeol “4 Venda” ja eesti naiste tantsupeol. Lisaks oli ka ka tantse, mis on kavas tuleval tantsupeol “Püha on maa”. Näiteringi näitlejad esitasid kaks lühinäidendit, milleks olid “Mälumäng” ja “Ärinaised”. Üles astusid ka  tantsulised võimlejad, kes esinevad samuti läheneval võimlemispeol.

IMG_9614.JPGIMG_0025.JPGIMG_0332.JPG

Esinemiste ja vestlusringide kava lõppes segakoori ja 6.-9. klassi rahvatantsijate ühisnumbriga, milleks oli kooli laul “Soovide valss”. Rõõm oli näha, kuidas saalis viibiv publik, kelle seas oli lapsevanemaid, vilistlasi ja õpetajaid, toetas vokaalselt ühisnumbrit, mis lõi suurepärase terviku!

Ürituse raames said kogukonnapäeva külastajad käia ainetunnis. Õpetajad olid valmistanud ette põnevaid ainetunde, kus sai õppida, arutleda ja kaasa teha matemaatika, informaatika, aerokooli, eesti keele, muusika, kunsti üldõpetuse ja liikumisõpetuse teemadel. Vilistlastele pakkus rõõmu ainetundides osalemine- sai meenutada vanu aegu ja tõdeda, kui palju hariduse andmine vahepeal muutunud on.

Vilistlastel oli võimalus kohtuda ka vanade klassikaaslastega, kellega koos sai nautida kunstinäituseid ja tantsimist retrodisko saatel, mida tegid endised õpilased Ragnar ja Vincent.

IMG_0601.JPG

Lisaks oli avatud õpilasesinduse kohvik, kus pakuti õpilaste valmistatud magusat ja soolast, millega loodi hubane atmosfäär. Õpilasesindus ja aktiivsed gümnasistid said hea kogemuse nii kohviku pidamise kui suure ürituse korraldamisel!

IMG_9493.JPG

Aitäh Silver, Lasse, Kevin, Elis, Anna Liisa, Elina, Eva-Maria, Kerttu, Maia, Sarah ja Marit. 

Aitäh kõikidele praegustele ja endistele õpetajatele, ringijuhendajatele, vestlusringides osalenutele, esinejatele, vilistlastele ning lapsevanematele, kes aitasid luua ja nautisid Pelgulinna Gümnaasiumi kogukonnapäeva. Uute kohtumisteni!

Vaata Sten-Martti  tehtus pilte kogukonnapäevast näed siit!

Vaata Eventlabi fotograafide pilte, mida saab ka tellida siit