Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pelguranna Lasteaia ajalugu

Pelguranna Lasteaia ajalugu

AJALUGU

Lasteaed ehitati 1964.aastal ning esimesed lapsed tulid meie majja mängima 5.jaanuaril 1965a. Sel ajal kandis lasteaed Tallinna 102.Lastepäevakodu nime. Majas oli kaks sõimerühma 1-3a ja neli lasteaiarühma 3-7a lastele.

Lasteaia pöördepunktiks sai 1990, mil üks rühm alustas Maria Montessoori metoodika järgi. Vastavad teadmised olid saadud Oulu Ülikooli õppejõudude poolt korraldatud koolitustelt. Järg-järgult läksid Montessori metoodikale üle kõik rühmad ning õpetjaatel tuli valmistada Montessori metoodika õppevahendeid.

1991.aastal sai lasteaia nimeks Pelguranna Lasteaed. Hea koostöö ja sõprussidemed Soome lasteaednike ja Oulu Ülikooliga võimaldasid uusi tuuli tuua ka lasteaia igapäevaellu. Õppemetoodikana hakati kasutama montessori  pedagoogikat ja sellest lähtuvalt vanuselised lasteaiarühmad läksid üle liitrühmadeks.Toimunud muudatused võeti lastevanemate poolt heakskiidu ja tunnustusega vastu, sest said ju nüüd õed-vennad, sõbrad-tuttavad käsikäes ühte rühma tulla, mis on vähendanud kohanemisraskusi ja muutnud lasteaia õhkkonna kodusemaks.

 

TÄNA....

2022.aastal omistati lasteaiale ROHELINE KOOL Rohelipp

2020.aastal liitus Pelguranna Lasteaed ROHELINE KOOL võrgustikuga.

2018.aastal liitus Pelguranna Lasteaed TEL-lasteaedade võrgustikuga.

2012.aastal liitus Pelguranna Lasteaed MTÜ Lastekaitse Liidu projektiga "Kiusamisest vaba lasteaed". Tänaseks osalevad projektis lasteaia kõik 6 rühma (KAISUKARUD, LEPATRIINUD, LEIUTAJAD, MÕMMIKUD, NAKSITRALLID ja SIPSIKUD).

2022/2023 õppeaastal on lasteaias 6 rühma: KAISUKARUD (sõimerühm);  MÕMMIKUD ja LEPATRIINUD (liitrühmad); SIPSIKUD ja NAKSITRALLID (3-6a laste aiarühmad) ning LEIUTAJAD (6-7a rühm).

Teretulemast Pelguranna Lasteaed!

 esivaade.jpg

Viimati muudetud 21.02.2024