Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

KAISUKARUD ja veebruar!

KAISUKARUD ja veebruar!

Veebruar on küll aasta lühim kuu, kuid meie jaoks kujunes see väga sündmusterohkeks. Kust kõik alguse sai?

Lapsed tundsid suurt huvi erinevate transpordiliikide vastu, mistõttu otsustasid õpetajad sellest lähemalt rääkida ja sündis uue projekti idee. 🚗🚜🚦

Erinevaid pilte, plakateid, raamatuid autodega vaatasid suure huviga nii poisid kui tüdrukud. Vahel tekkis isegi vaidlusi, milline transport või auto on ilusam. Rühmas on ka pusle, kus saab kuulata autode hääli. Paralleelselt transpordiliikide uurimisega õppisime aktiivselt liiklusreegleid. Mäng "Valgusfoor" oli üks populaarsemaid. Reeglid on väga lihtsad, on kolm värvi, kui näitame punast, siis kõik seisavad, kui kollast, siis kõik ootavad ja kui näitame rohelist, siis saab igal pool kõndida. Mängida saab ka kodus! 😉 Tänu suurele armastusele valgusfoori vastu tekkis meie õue mänguväljakule üks väike foor, mis reguleerib autode liikumist. Kaks korda kuus õnnestus meil koos lastega teha mõistekaart, kus lapsed vastasid aktiivselt küsimustele ning õpetajad püüdsid kõike kirja panna.
Saime teooria selgeks, aga kuidas on lood praktikaga? Praktikaga meil vedas ning sel kuul saime mitu korda lasteaiast väljas jalutada. Lapsed näitasid oma parimat poolt, nimetasid teeületamise reegleid, vaatasid hoolikalt ringi ja andsid juhiseid, kuidas foori rohelist tuld nähes tegutseda. Lastele meeldis väga üks väike bussisõit ja ekskavaatorite vaatamine ehitusplatsil. Laste rahulik olemine andis kindlust juurde ka tulevikus midagi sarnast ette võtta. Toredaks kujunes meie üks retk, kus õpetajad pidid nimetama erinevate autode marke. Selle idee algatajad olid lapsed! Nii sündiski idee automarkide bingost, kus otsisime ja nimetasime vajalikke automarke.

Kõik tegevused ja mängud valmistasid lapsed järk-järgult ette kõige olulisema sündmuse jaoks, täpsemalt Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks.💙🖤🤍 Seekord läks matkale terve lasteaed, igal lapsel oli käes Eesti lipp, kõik koos tantsisime, laulsime ning metsas ootas maitsev söök. Oleme väga rahul EV105 retkega, sest lapsed olid tublid matkajad! Rada oli jõukohane ka meie pisikestele lastele. Tagasiteel lasteaeda nimetasid mõned lapsed kõik autod, sõidusuuna ja kõik fooride värvid.

Kui Teile tundub, et aktiivsusest jäi väheks, siin on üritused, millest meil veel õnnestus osa võtta. Igal neljapäeval tegime joogakaruga joogat. Kord olime teatrietendusel „Minu oma“ (Lasteteater Rõõmulill). Sõbrapäeval tantsisime koos tantsutreeneriga ja õppisime uusi tantsuliigutusi. Valmistasime ka lapsevanematele õnnitluskaardid. Vastlapäeva ajal oli meil aega kelgutada ja vastlakukleid süüa. Lapsed sõid vastlakuklid nii magusalt, et vahukoor oli isegi kõrvade ja juuste peal. Soojade kampsunite päeval panime selga soojad kampsunid ja säästsime veidi lasteaia energiaressursse, seega hoolitsesime veidi oma planeedi eest. Samal põhjusel rääkisime lastega palju prügi sorteerimise tähtsusest.

Eriline tänu kõikidele peredele, kes osalesid fotonäitusel ja arenguvestlustel!❤️

Nagu näete, ei jää väikelapsed oma tegevuses vanematele lastele kuidagi alla. Oleme Kaisukarud saavutuste üle väga uhked!❤️

Meil on rühmas huvitav ja lõbus, tulge meile külla!😉