Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Leiutajate tegemised novembris olid teguderohked ja põnevad!

Kuu alguse külastas meid Prügihunt, kes kordas koos meiega üle, miks on vajalik prügi sorteerida ning millist prügi viia jäätmejaama või kuhu tuleks viia kasutamata tabletid. Isadepäeva hõngulisel perõhtul võtsime taas vastu külalisi, seekord olid tulejateks meie enda armsad pered.

Mängisime lasteaia õuealal erinevaid liikumismänge, tegime omavahel tutvust, sõime meie enda valmistatud võikusid, mugisime kooke ning jõime teed. Oli vahva, õdus ja mõnusalt lumine õhtupoolik! Kadripäeval tulid meile külla Kadrisandid ja Mardisandid, kelleks olid Kaari Sillamaa Muusikateatri laululapsed etendusega “Mardisandi seiklused Kadrilinnas".

Loomulikult ei puudunud meie tegemistest Kadri- ja Marditrall, nii õues hoovi peal kui majas sees erinevates rühmades. Seekord väikese vimpkaga! Iga laps pidi veidike orienteeruma ja oma etteantud ülesanded täitsa üksi lahendama! Aitäh Lepatriinude õpetajad Ruth ja Ly nende põnevate tegevuste kavandamise eest. Me kõik saime suurepäraselt hakkama!

Ühed vahvad külalised käisid meil veel… lasteaias toimunud Helkurjahi raames, nendeks olid Lõvi Leo ja Lumeleopard Lauri. Koos aitasid nad meie lasteaia lastel ja nende peredel lasteaia õuealal helkurloomi jahtida! Aitäh Reelika ja Ethel mõnusa õhtupooliku korraldamise eest.

Meie ise käisime külas KIK projekti raames Tallinna Loomaaias, kus läbisime õppeprogrammi teemal "Kus loomad elavad?”. Imetlesime laisklooma, uurisime elevanti, ninasarvikuid ja surikaate. Saime teada, miks armastavad kilpkonnad sooja ja kuhu poevad peitu liivahiired.

Euroopa jäätmetekke vähendamise nädalal toimetasime taaskasutus ja ümberkujundamise lainel. Tegime vanast voodilinast suurepärase lõuendi, üksikutest sokkidest valmis igal lapsel üks lustakas "Sokiuss" ning koos meisterdasime ka unepüüdja, et puhkepaus lasteaias oleks veelgi mõnusam.

Kogu lasteaiaperega võtsime osa valgusrännakust, mille pealkiri oli "Valgus kõnnib Pelgurannas". Lastest, personalist ja lapsevanematest  moodustati pikk inimkett meie lasteaia majast kuni Stroomi ranna veepiirini. Seda inimketti mööda liikus väike valgustatud latern, et viia meie lasteaia advendiküünla leek sõnumiga "ET MAAILMAS OLEKS RAHU!" kõigi Läänemere ääres elavate inimesteni.

Leiutajad toimetasid Novembris nii usinalt, et kui kalendris tuli ootamatult uut lehte keerama hakata tõdesime… kohe saabuvad päkapikud ja algab imede aeg!!!
 
Mõnusat ja rahulikku advendiaega kõigile!
Olge ikka terved ja hoitud!
Väikesed ja veidi suuremad Leiutajad