Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

LEPATRIINUD poolaasta!

Nagu talvise külma ajal kohane, hoidsid pisikesed LEPATRIINUD lehehunnikus madalamat profiili ja kogusid ideid ning jõudu kevadvärskuses tiibade sirutamiseks.

Hoolivuse meistriklass väljendus jaanuaris-veebruaris väldanud projekti “Meil maal” käigus sisuliselt igapäevaselt: lastele südamelähedased loomad said ühiselt nimetatud ja selgeks õpitud. Uurisime kes nad on, kus nad elavad, mida nad söövad ja millega igapäevaselt tegelevad. Õppisime nende kombel liikuma ja mängima. Vaatlesime elu-olu sootuks teise nurga alt: loomadele on ka maja tarvis (et oleks soe, et oleks peavari ja et oleks koht kus mängida ning puhata). Koos kogusime kõikvõimalikku papist materjali (karbid, kastid, torukesed, kattepaber jms) ning valmistasime sellest võimsa viie korrusega torn-hotelli. Ainuüksi selle värvimine võttis juba kaks päeva aega!

Tuut-tuuuuut! Mis see siis olgu!? Palun Teie pilet! Ei ole!? Kuidas ei ole? Kuhu Te reisite? Saksamaale? Sooduspilet maksab 10 eurot! Palun, siin see on! Olge lahke! Palun pange oma pagas istme alla, et see teistele ette ei jääks. Tualetid asuvad… Rongimängu mängiti keskmiselt 3 korda nädalas. Rühmaruumi inventarist ehitatud rongi sihtkohad olid erinevad: maale vanaema juurde, lähematesse ja kaugematesse naaberriikidesse, Tallinna, koju, kuhuiganes. Selgus, et rongiga saab kõikjale. Tegelikult ju saabki, kõik on organiseerimise küsimus. Lepatriinud otsustasid, et sel kevadel tuleb võtta kõik, mis võtta annab ja käidi sõitmas nii bussi, trammi kui ka rongiga. Rongisõidule järgmisel päeval toimunud avatud tegevuses kandus rongilummus ka kunstitegevusse: valmis suur ja vägev kleepetöö.

Et aastarong aga edukalt lõppjaama jõuaks, tuli juunis veidi hoogu maha võtta ja asuda õpitut kordama. Projekt "KORDA -> MINE" oli selleks parim lahendus, mil käisime üle kõik põhilised teemad mida aasta jooksul käsitlesime. Lihtsamate teemade kõrval rääkisime ka sellistest müstilistest olevustest nagu vanaemad ja vanaisad. Selgus nimelt asjaolu, et lisaks sellele, et lastel on nendega alati igatsusväärselt imelisi ja huvitavaid koosviibimisi, on nad ka laste sugulased! (Te oleks pidanud sel hetkel laste nägusid nägema 😊).  Jepp! Siit tuli selle sügise esimese projekti teema! 

Mummulist suve ja triibulisi jäätiseid!