Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

MÕMMIKUD JA DETSEMBER

Terve detsembrikuu oli Mõmmikutel üks suur PÄKAPIKULA!

Meie detsembrikuu projektil oli ka vahva nimi – „Kas päkapikud uurivad meid või meie neid?“. See kõik sai alguse sellest, et kuna käes oli suur jõuluootuse aeg ja Mõmmikutel käisid külas päkapikud, siis tahtsid lapsed nii väga täpselt uurida, millise akna taga need pisikesed tegelased ikkagi piiluvad. Ja kas PÄKAPIKK UURIB MEID VÕI MEIE HOOPIS TEDA?
MÕMMIKUD sibasid siin ja sibasid seal, igal pool ilma peal! Hullasid mere ääres lumes, piilusid pargis jõulukuuske ja aknapragudes päkapikke. Meisterdasid täitsa ise piparkooke ja kirjutasid täiesti-täiesti ise jõuluvanale kirja! Uurisid igal hommikul Sõber Karu advendikalendrit ja meisterdasid jõulukaunistusi. Sõitsid bussiga ja seiklesid vanalinnas. Vaatasid üheskoos Noorsooteatris imelist etendust „Jääpüük“ ja pistsid Balti Jaamas päris ehtsasse postkasti nunnud ise tehtud jõulukaardid emmedele-issidele! Ja ümbrikul oli peal päris ehtne leevikesega jõulumark! Ja muidugi käis meil lasteaias külas ka täiesti ehtne JÕULUVANA! Ausõna! Sest kiri temalt tuli sellises ümbrikus, kus jõuluvana pilt peal ja mida ei saa poest osta!!! Ja loomulikult olid päkapikud Mõmmikuid piilunud ja jõuluvanale rääkinud, et lapsed on kõik nii paid. Ja jõuluvana organiseeris kulleri abiga meile rühma kingitused!!! Ai hullu, see oli põnev!!! Kogu aeg võiks olla salapärane jõulukuu! Aga mida tähtsat lapsed siis päkapikkude ja maailma kohta kohta teada said?
"Millised päkapikud välja näevad?": Väikesed. Neil on müts peas. Nad on rõõmsad. Riided on punased. Neil on habe.
"Kuidas nad tegutsevad?": Annavad kingitusi. Vaikselt. Pakivad kingitusi.
"Kuidas päkapikud ennast inimeseks muudavad?": Ma ei tea, kas see on üldse olemas või arvatakse.
"Võiksime pimedas öösel uurida, kas soki sees on kommi": Soki juures oli suur pakk!
"Kas lumepilve sees on lumi?": Jaa! Tavalise pilved, kus vesi on külmunud! Kui mingi asi on külmunud, siis päike soojendab ja kui on väga külm, siis ta on lumi.
"Paneme kaamera!": Unustasime! Nad ei tahaks ennast näidata!
"Mis värvi komm on?: Igat värvi!
"Kuidas nad jaksavad kalendrit tuua?": Mitu päkapikku koos tassivad! Panevad sokki või kus on suss või saabas!
"Kas päkapikud uurivad meid või meie rohkem neid?": Mina arvan, et päkapikud uurivad ikka rohkem meid!