Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

NAKSITRALLID ja november

Novembris oli väga palju sündmuseid- Mardipäev, kadripäev, isadepäev…

Isadepäevaks õppisid NAKSITRALLID selgeks luuletuse isale ning muusikaõpetaja Meriliga erinevaid laule ja tantse, millest pandi kokku videotervitus oma isadele isadepäevaks. Mardipäeval tegid lapsed ise omale mardisantide maskid ning laulsid mardipäeva laule muusikatunnis. Kadripäeval olid lapsed riietatud heledatesse riietesse ning pidasid kadritralli hommikut lasteaia saalis.

Naksitrallide kuu teema oli seotud helkurite ja liiklusega, läksime süvitsi sellesse maailma sisse ja kogusime igasugu uut informatsiooni liikluseeskirjade ja helkurite funktsiooni kohta. Lastel toimus lasteaia õuel helkurjaht, kõik lapsed võtsid kodust kaasa oma taskulambi ning peale lõunaund hämaras suundusime nendega koos õue. Lastel oli ülesandeks otsida loomakesi, kellel rippusid küljes helkurid, pärast seisid kõik lapsed kordamööda ise taskulambi valguse ette, et teada saada kus neil riietel helkurid on ja kui hästi nad pimedas silma paistavad. Lastel oli elevus nii suur, et nad palusid veel päevi hiljemgi, kas saaks veel helkurloomade jahti pidada ja kas saaks äkki lausa toas pimedas taskulampidega helkureid valgustada.

Lapsed said tuttavaks esmaste liikluseeskirjadega ning praktiseerisid neid ka päriselus liikluses, õppisime kuidas korrektselt teed ületada ning kuhu vaadata enne tee ületamist, millise tulega tohib teed ületada, mis tegevused on ohutud kõnniteel, millised tegevused ohustavad liiklejaid. Kordasime, mis eesmärke täidavad päästetöötajad, politseinikud ning kiirabitöötajad ja kui olulised nad meile on. Vaatasime õppevideoid, mis olid seotud liikluse ja liiklemisega ning arutasime, mis meile videost eriti meelde jäi.

NAKSTIRALLID käisid koos SIPSIKUD rühma lastega aaretejahil Stroomi rannas, igaüks sai ise aardeid otsida ja need lasteaeda kaasa võtta, et hiljem kõik koos uurida. Stroomi randa sattusime me kuu jooksul veelgi, lapsed said Stroomi mänguväljakul mängida ning puudega tutvuda.

Novembrikuus oli veel paberivaba päev, NAKSITRALLID said suure hunniku erinevaid materjale (riie, paberirullid, korgid, manna, purgikaaned), millest kõiksugu põnevaid asju meisterdada-manna peale joonistasid lapsed sõrmega numbreid ning tähti.

NAKSITRALLID jõudsid selle kiire kuu sees teha veel küpsiseid, kõik lapsed said ise rullida ning vormidega taignast kujundeid välja vajutada.

Kuu lõpus osalesime  «Kükitades tugevaks ja targaks!» väljakutses, lapsed kükitasid koos õpetajate ning SIPSIKUD rühma lastega kokku 526 kükki!

Oli üks ilmatuma kiire ja tegus kuu, aga üheskoos saatsime selle mööda koos tegutsedes.