Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Novembris rändasid Pelguranna lasteaia Mõmmikud VALGUSES⭐

KUMU, VARJUTEATER, UUDISHIMUPÄEV, HELKURJAHT, HELKIV AED, VALGUSRÄNNAK, LATERNAMATK PEREDEGA, TASKULAMBI MÄNGUD, VALGUSLAUD JOONISTAMISEKS, MEEVAHA KÜÜNALDE MEISTERDAMINE, ÕDUS HINGEDEPÄEVA VALGUS.... need imelised hetked tegid Mõmmikute novembri maagiliseks.

⭐Esimest korda võtsime osa "Uudishimu päevast",  mille kutsus ellu president Alar Karis.  "UUDISHIMU PÄEV on päev, mil igaüks meist võiks võtta aega ja otsida võimalusi saada targemaks!" (Eesti president Alar Karis)

Olime ka kohe nii uudishimulikud, et  tahtsime näha, kus töötavad Mõmmikute emmed-issid. Esimene külaskäik emmede töökohta oli KUMU. Küll oli põnev!  Tundsime AHHAA emotsioone ning koostöö lapsevanematega oli sujuv ja armas.  Kogesime maagilist VALGUSEMÄNGU TeamLabi maailmakuulsal digtaalse kunsti näitusel “Hõljuvad ōied igavikumeres”, kuhu sai sisse hiilida pimedat salakäiku pidi ning siis möllasid seintel lõputud ookeanilained ja kasvasid muinasjutulised hiigellilled!  Aitäh, Enekeni emme Kristiina ja Anni emme Triin! Oli väga väga põnev!Järgmine põnev töökoha külastus juba jaanuaris.

⭐KUMUst tulles olid Mõmmikud inspireeritud ja muutusid ise ka väikesteks SKULPTORITEKS. Sündis Mõmmikute miniprojekt MÕKUMU ehk Mõmmikute Kunstimuuseum. Saime aru, et kunsti tegemine ei olegi nii väga raske. Tuleb lihtsalt fantaasia lendu lasta ja nii need kunstiteosed sünnivadki. Täitsa nagu iseenesest. Nagu võluväel sündisid Mõmmikute kunstiteosed "Sassis", "Peidus karu", "Vastupandamatu saabas", "Rõõmuelevant", "Unenäopüüdja", kangasein "Jussikese seitse sõpra".... ühtlasi andsime tekstiilile uue elu ja vähendasime jäätmeid, sest toimus ka Ülemaailmne jäätmetekke vähendamise nädal.
🧡 Aitäh, armas president Alar Karis , et meid UUDISHIMU PISIKUGA nakatasid. Aitäh, et meie Mõmmikute tegevusi märkasid ja oma postituses ära märkisid...
Alar Karis: "Sirvisin #uudishimupäeva postitusi ja tundsin tänumeelt.
Nii paljud koolid, muuseumid, raamatukogud ja üksikisikud lõid algatuses kaasa. Lugesin mõnuga näiteks Pelguranna lasteaia Mõmmikute reportaaži külaskäigust Kumusse, vaatasin Laupa Põhikooli õpilaste ehitatud Goldbergi masinaid ja muigasin Lääne-Virumaa Keskraamatukogu jagatud huvitavate päringute üle.
Tänan kõiki, kes sel päeval endas ja teistes teadmiste soovi sütitada aitasid. Püsigem uudishimulikud ka edaspidi!"

⭐November oli ka ISADEPÄEVA kuu, HINGEDE ja KOOSOLEMISE kuu.
Mõmmikud said kogeda ägedat laternamatka koos emmede ja issidega. Matka õhtul oli SEIKLUST, oli NALJA, oli TUULT, oli SOOJA PIRUKAT ja TEED, oli ÕDUSAT VALGUST, oli tunda lähenevat isadepäeva ja "KOOS ON TORE OLLA"  tunnet.

⭐Meie VALGUSEKUU sisse mahtus ka tähtis TASKULAMBI karbike ja seiklus pimedas toas. Püüdsime ette kujutada, kuidas siis olla on, kui ELEKTER äkki ära peaks minema. Milline põnev VALGUS tekkis pimedas ruumis taskulambi kumas.
⭐Ägedaid VALGUSE hetki oli veel....
Lasteaia ette ilmus nagu võluväel HELKIV AED ja Pelguranna lasteaia õuealal toimus ÜLEMAJALINE HELKURJAHT, mille käigus olid lasteaia õuealale end peitnud 12 kaisulooma, kes kõik soovisid enda ülesleidmist laste poolt. Aitäh korraldajad Reelika ja Ethel! Helkurloomi oli nii põnev taskulambiga pimeduses otsida.
⭐ Et ise ka VALGUST luua, meisterdasid Mõmmikud MESILASVAHAST küünlaid. Täitsa ise! Mmm, milline mõnus meelõhn tuppa puges...

Ülemajaline VALGUSRÄNNAK, mil kogu lasteaia pere kandis jõuluvalgust käest kätte lasteaiast mereni, oli imeline lõpp VALGUSEKUULE. 

⭐Esimesel advendihommikul tervitas meid malbe karumõmm, kes jagas jõuluaja valgust ka rühmadesse.

Alanud on õdus JÕULUAEG. Kas sina oled juba päkapikke näinud?