Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Sõidupiletid

Alates 1.05.2023 muutuvad Tallinna ühistranspordipiletite hinnad mittetallinlastele.  
1 tunni pilet € 2
1 tunni sooduspilet € 1
1 päev (24h) € 5.50
3 päeva (72h) € 9
5 päeva (120h) € 11
30 päeva € 30
30 päeva sooduspilet  € 13
 

Pileti ostmine

 
Tunnipileti hind:  
   
Tallinna 1 tunni pilet         2,00 €
Tallinna 1 tunni  sooduspilet         1,00 €
 • Müügikohas on võimalik osta e-pileteid ja laadida raha Ühiskaardile.
 • Internetis on võimalik osta e-pileteid  ja laadida raha Ühiskaardile.
 • Ühissõiduki esiukse juures olevast validaatorist saab osta kontaktivaba pangakaardiga endale ja kuni viiele kaaslasele tunnipileti.

QR-tunnipileteid saab osta:
1) veebilehelt www.pilet.ee (pilet saadetakse ostja e-posti aadressile ja kuvatakse veebilehel www.pilet.ee);
2) nutiseadme rakenduse pilet.ee kaudu;
3) piletiautomaadist tavalise või kontaktivaba pangakaardiga (ainult täishinnaga piletid).

Mobiiltelefoniga on võimalik osta e-pileteid ja laadida raha Ühiskaardile.

Nutirakendusega pilet.ee (IOS ja Android) on võimalik osta kõiki e-pileteid, Harjumaa bussiliinide ühispileteid ja laadida raha Ühiskaardile ning osta QR-pileteid. 

QR-pileti valideerimine kaaslasele:

Kõigepealt soeta soovitud arv QR-piletid veebilehelt tallinn.pilet.ee või Pilet.ee mobiilirakendusest. Salvesta QR-pilet nutiseadmesse või prindi välja.

 1. Valideeri enda QR-pilet esiukse juures asuvas validaatoris
 2. Vali nooltega lisapiletite arv
 3. Vajuta nuppu OK
 4. Kinnita lisapiletid QR-koodi valideerimisega.

Ühiskaardiga tunnipileti ostmine kaaslasele:

Ühiskaardile laaditud raha eest saab tunnipileti osta endale ja kuni viiele kaaslasele (lisapiletid on täishinnaga).

 1. Viibuta validaatori ees Ühiskaarti (tasuta sõidu õiguse või perioodipileti olemasolul raha maha ei lähe).
 2. Vali noolega lisapiletite arv (maksimaalselt viis piletit).
 3. Vajuta nuppu OK.
 4. Kinnita lisapiletite ost, viibutades validaatori ees uuesti Ühiskaarti.
 5. Kui jätkate sõitu teise ühissõidukiga, piisab Ühiskaardi viibutamisest validaatori ees, lisapiletite arvu uuesti valida pole vaja.

Päevapileti maksumuse ületamisel on Ühiskaardi omanikule järgnevad sõidud kuni transpordipäeva lõpuni tasuta, teistele sõitjatele see ei laiene. 
Sõitja vastutab õige andmekandja valideerimise ja pangakaardi juhusliku valideerimisega sooritatud soovimatu piletiostu eest. Piletit tagasi ei osteta.

Tallinna - Harjumaa sõidupiletid 

Tunnipiletid

Tunnipiletid kehtivad trammides, trollides ja linnaliinide bussides (liininumbrid 1–73). E-tunnipileteid saab osta  Ühiskaardile laaditud raha eest sõidu valideerimisel või viipemaksega pangakaardiga sõiduki esiukse juures olevast validaatoristÜhiskaardi kontol oleva sõidupileti omanik on kohustatud Ühiskaardi valideerima igal ühissõidukisse sisenemisel. 

Tallinna 1 tunni pilet

2,00 €

Tallinna 1 tunni sooduspilet

1,00 €

Pilet aktiveerub ostmise hetkel ja kehtib piiramatu arvu sõidukordi kuni viimase valideeritud sõidu lõpuni. 

Kui transpordipäeva jooksul Ühiskaardi kontol oleva raha eest või kontaktivaba pangakaardiga ostetud tunnipiletite maksumus ületab ühe päeva pileti maksumuse (5,50 €), siis on järgnevad sõidud kuni transpordipäeva lõpuni kaardiomanikule tasuta, mis kehtib kuni transpordipäeva lõpuni (transpordipäev on ajavahemik, mis algab hommikul kell 4 ja kestab 24 tundi).

Valideerimisel tuleb eelnevalt kontrollida, et näitate õiget kaarti - hoolimata Ühiskaardiga seotud sõiduõiguse olemasolust müüakse pangakaardi valideerimisel uus tunnipilet. Mitme kaardi üheaegne näitamine (näiteks rahakoti vahel) võib kaasa tuua soovimatu piletiostu.

Sõitja vastutab õige andmekandja valideerimise ja pangakaardi juhusliku valideerimisega sooritatud soovimatu piletiostu eest. Piletit tagasi ei osteta. 

Ühiskaardile laaditud raha eest saab valideerides osta ainult 1 tunni pileteid kuni 6-le inimesele.

 • Valideeri enda reis
 • vali noolega lisapiletite arv
 • vajuta OK
 • valideeri lisapiletite ost, viibutades uuesti Ühiskaartiga validaatori ees

Korduval valideerimisel pole vaja nooltega lisapiletite arvu valida. Ekraanil näidatakse veel kord teavet valideeritud sõidu kohta. Päevapiletiks ümberarvestus toimub ainult kaardi omanikule, teistele sõitjatele see ei laiene.

Tunnipileti ostmine kontaktivaba pangakaardiga

Ühissõiduki esiukse juures asuvas validaatoris saab täishinnaga tunnipileti ostuks lisaks Ühiskaardile kasutada ka Visa, Mastercard ja Maestro viipekaarti.

Päevapiletid

Tallinna ühistranspordi trammides, trollides ja linnaliinide bussides (liininumbrid 1-73) kehtivad 1, 3, 5 ja 30 päeva perioodipiletid. Ühiskaardi kontol oleva sõidupileti omanik on kohustatud Ühiskaardi valideerima igal ühissõidukisse sisenemisel.

Perioodipiletid on e-piletid, mille saab osta:

E-pileti ostmiseks internetist mine veebilehele tallinn.pilet.ee.

Ühiskaardile piletid SMS-ta SMS-ga Hind
Tallinna 1 päeva e-pilet 271 261 5.50 €
Tallinna 3 päeva e-pilet 273 263 9,00 €
Tallinna 5 päeva e-pilet 388 387 11,00 €
Tallinna 30 päeva e-pilet 230 220 30.00 €
Tallinna 30 päeva e-sooduspilet 235 225 13.00 €

1-5 päeva e-piletid hakkavad kehtima esimesest valideerimisest.
Eelmüügist ostetud päevapiletid kehtivad alljärgnevalt:

 1 päeva pilet (24 tundi)
 3 päeva pilet (72 tundi)
 5 päeva pilet (120 tundi)

Kui transpordipäeva jooksul Ühiskaardi kontol oleva raha eest või kontaktivaba pangakaardiga ostetud tunnipiletite maksumus ületab ühe päeva pileti maksumuse (5,50 €), siis on järgnevad sõidud kuni transpordipäeva lõpuni kaardiomanikule tasuta (transpordipäev on ajavahemik, mis algab hommikul kell 4 ja kestab 24 tundi).

Päevapileti omanik on kohustatud oma sõidu Ühiskaardiga valideerima igal ühissõidukisse sisenemisel! Kontrolli perioodipileti kehtivust.

Ostetud pileteid tagasi ei osteta, ümber ei vahetata ning sõitmata osa eest sõidupileti kehtivusaega ei pikendata ega raha ei tagastata.

Ühispiletid

Põhja-Eesti ühispilet 

Põhja-Eesti ühispilet on  e-piletisüsteemi kaudu ostetud 30 päeva ühispileti toode, mis kehtib kõikides Tallinna linnaliinide sõidukites, Harjumaa avalikel bussiliinidel piletitsoonides 1 kuni 5 , Raplamaa avalikel maakonnaliinidel nr 1, 3 ja 25 ning Elroni liinirongide piletitsoonides 1 kuni 5.

Põhja-Eesti ühispilet võimaldab pileti kehtivuse ajal sõita määratud tsoonides piiramatu arv sõidukordi. 

Põhja-Eesti 30 päeva ühispiletid

Tallinna-Harjumaa ühispilet

Tallinna-Harjumaa ühispilet on elektrooniline sõidupilet, mis annab õiguse kasutada ühistransporti ja Harju maakonna avalike liinide teenust määratud aja jooksul piiramatu arv sõidukordi.

Tallinna ja Harjumaa 30 päeva ühispiletid

Tallinn Card

Tallinn Cardiga saab selle kehtivuse ajal sõita tasuta kõikide Tallinna linnatranspordi trammides, trollides ja linnaliinibussides (liininumbrid 1-73). Tallinn Card kehtib igas sõidukis, mis on märgistatud piletisüsteemi logoga. Enamik ühissõidukeid linnaosade vahel liikumiseks väljub Vabaduse väljakult või Viru keskuse bussiterminalist. 
Tallinn Transport
NB! Sinu Tallinn Card toimib nagu Ühiskaart. Valideeri oma sõiduõigus, viibutades Tallinn Cardi ühissõidukisse sisenedes oranži validaatori ees. Kollane märgutuli näitab, et seade teostab päringut. Kui kaart on kehtiv, näed rohelist tuld. Kehtetu kaardi korral näitab seade punast tuld. Piletita või kehtetu piletiga sõitmisele järgneb trahv.

Validaatorid asuvad ühissõidukis iga ukse juures. Valideerimisel kontrollitakse kehtiva sõidupileti ja sõidusoodustuse olemasolu. 

Viimati muudetud 02.05.2023