Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita Kose Lasteaia vastuvõtu info

Pirita Kose Lasteaia vastuvõtu info

Tallinnas on loodud lasteaiakoha taotlemise e-teenus Tallinna Hariduse iseteeninduskeskkonda  info.haridus.ee/lasteaiakoht.

Tallinna lasteaiakoha taotlemise e-teenus võimaldab Tallinna linna munitsipaallasteaeda kohta taotleda, kui lapse ja vähemalt ühe lapsevanema elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinn. Vanem saab esitada läbi e-teenuse kuni kolm lasteaia valikut, tehes igasse lasteaeda eraldi taotlused. Hiljem on lapsevanemal võimalik oma tehtud taotlusi näha, muuta ja kustutada. Valitud lasteaia vaba koha olemasolul , saab vanem ka koheselt kinnitada lasteaiakoha soovi. Kui vanem soovib lasteaiakohta tulevikus või hetkel puudub konkreetses lasteaias lasteaiakoht, on võimalus vanemal näha oma lapse paiknemist ja liikumist lasteaiakoha soovijata taotlejate nimekirjas. Kõik kohapakkumised ja vanemate kinnitused tehakse läbi haridusameti iseteeninduskeskkonna e-teenuse kaudu.

Tallinna linna elanikel tuleb täita lapse sünnitunnistuse alusel lasteasutusse vastuvõtu taotlus.pdf (täita saab tarkvaraga Adobe Reader), kuhu on märgitud kuni kolm lasteaia valikut ning koha soovimise aeg.

Taotluse blanketi saate alla laadida ka siit: taotlus doc (täita saab tarkvaraga MS Word, Libre Office Writer)
Taotlus esitatakse ühe valitud lasteasutuse direktorile kohapeal või e-postiga, taotluse võib täita ka valitud lasteaias direktori vastuvõtul.
Lasteaia direktor väljastab kolme tööpäeva jooksul koha taotluse infosüsteemi kandmisest väljatrüki.

Lasteaedade järjekorra valikuid saab muuta, kuid uue valiku tegemine tähendab mõne eelneva valiku tühistamist ja uue vastuvõtutaotluse esitamist lasteasutusse.
Lasteaiarühmade komplekteerimine toimub 1. maist kuni 15. augustini, kuid vabade kohtade olemasolul võetakse lapsi lasteasutusse kogu aasta kestel.

Lapse vastuvõtmist lasteaeda reguleerib Tallinna Linnavalitsuse määrus nr 18, mis on vastu võetud 22.04.2015. IMG_3006 (Large).jpeg

Vastavalt Tallinna Linnavalitsuse määrusele võetakse vabade kohtade olemasolul lasteasutusse lapsi väljastpoolt Tallinna linna haldusterritooriumi  lapse elukohajärgse valla- või linnavalitsuse ja haridusameti vahel sõlmitud lepingu alusel
 

Kui olete saanud teate Pirita Kose lasteaia direktorilt oma e-posti või Eesti Posti kaudu kodusele aadressile, et teie laps saab koha lasteaias ning  olete valiku teinud laps Pirita Kose Lasteaeda panna, siis vajalikud avalduseblanketid leiate leheküljelt Avaluste blanketid.

 

 

Viimati muudetud 21.02.2024