Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

​11. aprillil toimus Pirita Kose Lasteaia vanematele rühmadele “Me Armastame Jalgrattasõitu Škoda rattapäev”

​11. aprillil toimus Pirita Kose Lasteaia vanematele rühmadele “Me Armastame Jalgrattasõitu Škoda rattapäev”

Sel päeval tulid kõik lapsed lasteaeda ratastega, sest elevus oli eesootava ürituse eel suur.

Organiseerijate poolt oli lasteaia õuealale üles seatud neli erinevat punkti.

Esimeseks oli PPA punkt, kus lapsi ootasid politseinikud koos politseiautoga. Selle punkti teemaks oli turvalisus, kiivri kandmine ja tähelepanu liikluses. Lastele selgitati miks on oluline, et kiiver oleks õiges suuruses ja õigesti paigaldatud. Eriti meeldis lastele katse munakiivriga.

rattapäev2.JPG

Teiseks punktiks oli liiklusmärkide ja sebra punkt ning teemadeks: kuidas rattaga teed ületada, et see oleks ohutu? Millised liiklusmärgid on tähtsad ja mida need tähendavad? Selgus, et Pirita Kose Lasteaia lastel on väga hästi selge millele on vaja liikluses tähelepanu pöörata ja kuidas on vaja rattaga teed ületada. Lisaks olid ka paljud liiklusmärgid juba varasemast ajast lastele tuttavad. Kuid kordamine on tarkuse ema ja kindlasti kinnistusid lastele olulised oskused nüüd veelgi paremini.

rattapäev3.JPG
Kolmandaks läksid lapsed CFC/Škoda ratta tehnilise ülevaatuse punkti, kuhu oli toodud ka elektriauto Škoda Enyaq. Selles punktis keskenduti: ratta tuledele ja helkuritele, sellele et rehvid oleksid piisavalt täis, midagi ei oleks ratta küljest lahti ja sellele, et midagi ratta küljes ei koliseks. Lapsed said palju praktilisi näpunäiteid enda rataste korrasoleku kontrollimiseks. Üheks oluliseks teadmiseks oli kindlasti ka see, et kuidas ja kuhu ratas panna kui sõit on lõppenud. Lapsed said teada, et kindlasti ei tohiks ratast panna maha selle küljega kus asub käiguvahetaja.

rattapäev4.JPG

Kui kõik olulised oskused olid omandatud, said lapsed siirduda neljandasse punkti, milleks oli rattaraja läbimine. See tekitas lastel väga palju elevust, sest sõita sai ka seal kus tavalistel rattapäevadel ei sõideta.
Tänutäheks rattapäeval osalemise eest sai iga laps väikese kingikoti, kus sees olid joogipudel, rattatuled, helkur ja kommid.
Suur tänu ürituse korraldajatele!
#rattapäev #koostöö #ohutuliiklemine