Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Keelerände koostöö kogemus Pirita Kose Lasteaia ja Tallinna Liikuri Lasteaia vahel

Keelerände koostöö kogemus Pirita Kose Lasteaia ja Tallinna Liikuri Lasteaia vahel

Pirita Kose Lasteaia Käbikeste ja Sipelgate rühmaga liitus jaanuari lõpus Tallinna Liikuri Lasteaia õpetajad Natalia ja Irina keelerände projekti raames.

Irina ja Natalia eesmärgiks oli arendada oma eesti keele oskust. Mõlemad õpetajad saavutasid kiirelt lastega kontakti ning lapsed tervitasid hommikuti neid suure rõõmuga ja kaasasid neid oma mängudesse. Õpetajad viisid läbi  hommikuringe ja teisi õppetegevusi ning tutvusid tööga seotud dokumentatsiooniga. Natalia ja Irina käisid igapäevaselt lastega õues ning pakkusid välja erinevaid vahvaid tegevusi. Mikroskoobiga uuriti erinevaid materjale, ehiti lumememmesid ja mängiti kulli. Mõlemad õpetajad on osalenud keeleoskuse praktiseerimiseks kõikides liikumis- ja muusikatundides ning toetanud lapsi ja õpetajaid igakülgselt. Lisaks on õpetajad õppinud lapsi individuaalselt tundma ja toetanud läbi erinevate tegevuste ning praktiseerinud igapäevaselt tegevusi läbi viies eesti keelt. Natalia ja Irina on suhelnud vanematega ja teiste Pirita Kose Lasteaia meeskonna liikmetega, osalenud erinevalt koolitustel, ühisüritustel ja koosolekutel.

Oleme väga tänulikud, et saime teha koostööd Natalia ja Irinaga, nende panus on olnud hindamatu ja loodame väga, et tänu meie lasteaias veedetud ajale sooritavad nad C1 keeleeksami ning töötavad edasi õpetajatena.