Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita Kose Lasteaia Kellukeste rühma näidend “Sipsik vaatab telekast Eesti saateid”

Pirita Kose Lasteaia Kellukeste rühma näidend “Sipsik vaatab telekast Eesti saateid”

Näidendi lugu jutustas end rühmas juba väga pikka aega – tuli osata vaid kuulata ja tähele panna.

Kellukeste rühma lapsed alustasid uut aastat mänguasjavabalt, mistõttu muutus laste meelistegevuseks meisterdamine ja igasugune koostegemine-toimetamine. Ühiselt koguti meisterdamismaterjali, ühiselt meisterdati kogutud materjalidest erinevaid mänguasju ja õppevahendeid ning mis hiljem selgus – ka, juba mitmeid kuid hiljem sündiva näidendi rekvisiite.
Meisterdustepark täienes igapäevaselt – lapsed valmistasid mitmesuguseid papist maju, eriti suurest pappkarbist meisterdati ühistööna suur kalapüügi paat “Silgupüüdja”, jääkmaterjalidest valmis meie oma Sipsik ja tema jutustusest teada-tuntud telekas (koos puldiga!), rakett ning isegi Kuu. Veebruaris ja märtsis valmisid projekti “Minu Eesti” käigus veel ka Teletorn ja mitu eksemplari rahvariietes nukke. Samal ajal toimunud õuesõppetegevuste käigus tutvusid lapsed lähemalt Eesti ilmastiku ja aastaaegadega. Õppekäigul “Estonia” teatrisse tutvusid lapsed päris teatri tegemistega (oiii, kui põnev see oli!). Lisaks õpiti tundma erinevat Eesti jaoks olulist: hümn, rahvussümbolid (suitsupääsuke, rukkilill, rahvuskala, -loom ja -puu), mõistatused, ühislaulmine ja ühtehoidmine.
sipsik_tamm_ja_rukkilill.jpg
 
Lõpuks tuli kogu lugu vaid kirja panna ja lavalaudadele tuua. Lapsed õppisid esinemiskunsti, käpik- ja pulganukkudega lugude jutustamist, tantsimist, isegi kalapüüki ja “Kungla rahvast”.

sipslik_laulupidu.jpg
 
Kui Anu pidi hakkama lasteaeda minema jäi Sipsik üksi koju ning tal lubati ajaviiteks telekat vaadata. Telekava oli aga üpris tihe: programmis oli kaks osa “Osooni”, “Eesti saade”, klipp laulupeost ning saade “Laul Eestist”.

sispik_aastaajad.jpg
Päev pärast etteastet vaatasid lapsed oma suurt tööd ka videost. Maailma-vahva tunne tekkis, kui lapsed üheskoos kõiki laule kaasa hakkasid laulma. Enda esinemise osas märgati, et mõnes kohas oleks võinud kõvema ja selgema häälega rääkida, kuna muist juttu kostis liiga vaikselt. Hoolimata ausast kriitikast endi kohta, leiti siiski, et ühiselt on loodud midagi erilist ja südansoojendavat. Lisaks said etendusest osa kõik Pirita Kose Lasteaia lapsed 27. mail. 

Videot näidendist saab vaadata siit.