Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita Kose Lasteaia Maasikate rühma lapsed veetsid öö lasteaias

Pirita Kose Lasteaia Maasikate rühma lapsed veetsid öö lasteaias

Maasikate rühma õpetajad ja lapsed otsustasid ellu äratada vana traditsiooni, kus koolieelikud saavad enne lasteaiast lahkumist ühe öö veeta lasteaias.

Õpetajad Anu Kaldjärv ja Jekaterina Tolstova lõid lastele võimaluse saada osa millestki meeldejäävast ning erilisest. Laste jaoks oli see väga põnev väljakutse ning plaane hakati tegema juba varakult, mida põnevat teha, et õhtu oleks meeldejääv, põnev ja elamuste rohke. Lapsed otsustasid, et õhtusöögi valmistavad nad ise ja vanemate hooleks jäi kohale tuua grillimaterjal ja värsked köögiviljad. Maasikate rühma lapsed on väga asjalikud ja iseseisvad. Nad jagasid ise vastutuse ning otsustasid, et tüdrukud valmistavad salati ja poisid tegelevad grillimisega. Aastate jooksul on lapsed saanud järjepidevalt valmistada erinevaid roogasid, harjutada noaga lõikamist ning osaleda toidu valmistamisega seotud tegevustes. Enda valmistatud toit maitses kõigile suurepäraselt ja tööjaotus ning vastutus jagunes laste vahel sõbralikult.

öö lasteaias

Peale õhtusööki said lapsed tantsida õuelaval oma lemmiklaulude saatel ning siis otsustati maha pidada jalgpallimatš. Maasikate rühma poiste hulgas on palju lootustandvaid jalgpallitähti. Tüdrukute hooleks jäi poistele kaasa elamine. Lapsed osalesid veel aardejahil ja peagi oligi aeg voodisse pugeda.

Lapsed olid selle imevahva ettevõtmise eest siiralt tänulikud ja paljud ütlesid, et see oli nende kõige ägedam elamus lasteaia ajast.

Lastega loovalt kasvamine tuleb südamest.

#öölasteaias #piritakoselasteaed