Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Pirita Kose Lasteaia Sipelgate ja Käbikeste koolieelikud pälvisid teatrifestivalil Kanutiaia Kann etendusega „VANA-AJA MÄNGUASJADE VÕLUVÄGI“ tunnustuse loomingulise ja õpetliku loo eest.

Novembrikuus alustasid Sipelgate rühma lapsed projektiga „Kõik jääb ajalukku, aeg paneb aja lukku“, sellest kujunes välja väga mahukas projekt, kuna laste huvi ainult kasvas ajas. Jaanuarikuus hakkasid lapsed tundma huvi, millega vanasti lapsed mängisid ja nii otsustatigi seda teemat põhjalikumalt uurima hakata. Ühiselt lepiti kokku, et loobutakse tänapäevastest mänguasjadest. Õpetaja Raili Olupi eestvedamisel viidi ühiselt rühmaruumist ära kõik moodsad mänguasjad ja jäeti alles vaid taaskasutatavad materjalid, pappkastid, puidu detailid, heegeldamiseks ja õmblemiseks vajaminevad vahendid. Koos otsustati meisterdada kaltsunukk ja selle valmimisse panustasid kõik rühma lapsed ja õpetajad.

teatrifestival 2023.jpg

Peagi tuli teade, et meil on võimalus osaleda teatrifestivalil Kanutiaia Kann ja kuna vana-aja mänguasjad olid endiselt laste huviobjektiks, otsustatigi ühiselt luua näidend lähtuvalt läbitavast projektiteemast. Lahkelt olid selle mõttega nõus liituma Käbikeste koolieelikud õpetajate eestvedamisel. Projekti raames olid lapsed tutvunud Tiia Toometi raamatuga “Kaltsutitt ja puuhobune”. Kuna ühiselt oli valminud kaltsunukk, siis võetigi sellest raamatust eeskuju ja koos lastega mõeldi läbi millised tegelased etendusse lisada ja mil viisil antud teemat tänapäevases võtmes esitada. Mõte ja osatäitjad tulid lastelt, teostus ja muusikaline lahendus õpetajatelt. Oleme väga tänulikud Raili Olupile ja Eve Olgole, kes kogu seda projekti eestvedasid ja toetajaid kaasasid. Oma panuse etenduse õnnestumisse andsid veel: Kaisa Kirikmaa, Maria Noormaa ja Marianne Asmu. Etenduse esitamisele Tallinna Kanutiaia Huvikooli tulid kohale pea kõik lapsevanemad ja elasid südamest oma laste esinemisele kaasa. Kahjuks haigestusid paljud kandvate osade osatäitjad, kuid õnneks olid teised lapsed valmis neid osasid ideaalselt täitma ja kokkuvõttes laabus kõik imeliselt. Oleme väga tänulikud, et kahe rühma koolieelikud said võimaluse luua midagi nii huvitavat ja õpetlikku.


teatrifestival 20234.jpg

Etendus on nähtav siin.

Lastega loovalt kasvamine tuleb südamest.