Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas algab taotluste vastuvõtt esimesse klassi astumiseks 1. märtsil

Tallinnas algab taotluste vastuvõtt esimesse klassi astumiseks 1. märtsil

Alates homsest, 1. märtsist saavad Tallinna lapsevanemad esitada taotlusi elukohajärgsete koolide määramiseks 2023. aasta septembris munitsipaalkooli esimesse klassi astuvatele lastele.

„Tänavu on meil koolikohustuslikku ikka jõudvaid lapsi ligikaudu 4800, mis on 140 võrra rohkem kui möödunud aastal. Ühest küljest on see loomulikult rõõmustav uudis, teisest küljes on suurenev õpilaste arv mõnes piirkonnas ka väljakutseks. Samas kinnitan, et ükski laps ei jää õppekohast ilma,“ ütles abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Soovitan kindlasti lapsevanematel taotlus esitada, sest ainult nii saab kooli määramiseks vajalikku infot soovitud õppekeelest ja pere teiste laste õppimisest samas koolis. Kui taotlust ei esitata, määrab koolikoha lapse rahvastikujärgse elukoha-aadressi alusel Tallinna Haridusamet.“
Belobrovtsev lisas, et uuel õppeaastal toimub linna haridusvõrgus ka oluline muudatus, mis puudutab Nõmme linnaosa. „1. septembril alustab tööd uus põhikool – Hiiu Kool, ning linna munitsipaalkoolide võrk saab esimese puhta gümnaasiumi – Tallinna Nõmme Gümnaasiumi. See tähendab, et tuleval õppeaastal jäävad Nõmme gümnaasiumi majja esialgu 7.–12. klassid, 1.–6. klassid asuvad aga õppima Hiiu Koolis,“ rääkis abilinnapea. Ta rõhutas, et kooli määramise taotlust eKoolis esitades tuleb praegu valida Nõmme gümnaasium, sest Hiiu Kool ei ole veel tegevust alustanud. Ühtlasi ootab kooli tulevast maja Raudtee tänaval ees ka põhjalik renoveerimine, mille ajal kasutab kool Tallinna Muusikakeskkooli endisi ruume Vabaduse puiesteel.
 
Lapsele elukohajärgse kooli määramise taotlusi saavad 1.–15. märtsini 2023 esitada Eesti Rahvastikuregistri andmetel Tallinnas elavad lapsevanemad. Taotluse saab esitada eKoolis või vajadusel ka Tallinna Haridusametis. Kõik esitatud taotlused vaadatakse läbi peale 15. märtsi. Teate määratud koolist saab eKoolis taotluse esitanud vanem e-posti aadressile hiljemalt 20. maiks. Kui vanem esitab taotluse paberil, saab ta teate tavapostiga lapse rahvastikuregistrijärgsele aadressile. 
Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate eelistusi. Kui mõnda kooli soovijaid on rohkem, kui koolil on õppekohti, arvestatakse elukohaandmete registreerimise aega. 
 
Vanema soovil võib kooli astuda ka 6-aastane laps. Sel juhul on vaja koos taotlusega esitada koolivalmidust kinnitav dokument. 6-aastase lapse koolitulekust tuleb Tallinna Haridusametit teavitada hiljemalt 1. mail 2023.
Lapsevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.
Tallinna Haridusamet (Estonia pst 5a, 10143 Tallinn) võtab taotlusi vastu esmaspäeval 9–17.45, teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval  9–16.45 ning reedel 9–15.45.
Lisateave: Tallinna Haridusamet, tel 6404590, e-post [email protected]