Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tibud kooruvad Pirita Kose Lasteaia Lepatriinude rühmas

Tibud kooruvad Pirita Kose Lasteaia Lepatriinude rühmas

Lepatriinude rühm koostöös lapsevanemaga Kadi Luha tõid aprillikuu alguses lasteaeda inkubaatori koos 50 munaga, 21 päeva möödudes oli oodata tibude koorumist. Munad olid erinevat tõugu kanade omad, seega oodata oli mitmeid eri sorti tibusid. Lastega jälgiti igapäevaselt plakatit, mis visualiseeris munade sees oleva loodete arengu ja ühiselt loendati igapäevaselt mitu päeva tibude koorumiseni veel aega on jäänud.

tibud 20231.JPG

Esimesed tibud hakkasid kooruma 24. aprilli hommikul, esimese päeva õhtuks oli koorunud 12 tibu. 25. aprilli hommiku seisuga on koorunud 17 tibu. Nendest 7 tibu said ümber tõstetud ajutisse pessa kunstkana alla, kus neil on mõnusalt soe olla. Koos lastega jälgitakse pidevalt tibudega toimuvat, ning neid toidetakse spetsiaalse söödaga. Projekt on laste jaoks olnud äärmiselt põnev ja kaasahaarav. Lapsed on saanud osaleda protsessis, vaadelda ja loendada tibusid, nende eest hoolitseda ning nad on saanud kogemuse mida tibu vajab ellu jäämiseks (soojust, toitu ja vett). Lastel on tekkinud palju küsimusi, nt mis nende nimed on, miks nad on pikali, kus on nende ema, mida nad ütlevad piiksudes jne.

Osad tibudest on juba broneeritud ühe Lepatriinu rühma lapsevanema poolt. Rühmaga on plaan tulevikus tibudele külla sõita, et lapsed näeksid tibude edasist arengut ja eluks vajalikke tingimusi.

#rohelinekool #tibud

Pirita Kose Lasteaed