Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Viime ellu juhtimishäkatonil välja töötatud ideed „Viska 5“, panustades seeläbi töökultuuri, mis on valmis kohanema muutustega

Viime ellu juhtimishäkatonil välja töötatud ideed „Viska 5“, panustades seeläbi töökultuuri, mis on valmis kohanema muutustega

Eelmise aasta lõpus leidis aset Tallinna Haridusameti poolt korraldatud juhtimishäkaton „Haridus tuleviku ükssarvikutele“ (juhtimiskonverents). Meie lasteaeda esindas seal õppejuht Kerli Tiigimäe. Töögrupp, milles osalesime töötas välja lahenduse „Viska 5“. Meie idee jõudis nelja parima hulka ning pälvis tunnustuse. Koostöös Tähekese ja Tallinna Lepistiku lasteaiaga viime järgneva poolaasta jooksul ellu erinevaid tegevusi. Tegevuste eesmärgiks on panustada töökultuuri, mis on valmis kohanema erinevate ettetulevate olukordadega. Sellesse perioodi oleme planeerinud 5 avastamispäeva. Avastamispäevadel saadud kogemused annavad meile eelduse ettetulevates olukordades edukaks toimetulekuks: erinevate töökultuuridega tutvumine, töövarjutamine, roteerumine ja koolitused. Eelnevalt loetletud tegevuste raames külastasid meie lasteaeda 7. märtsil Lepistiku ja Tähekese lasteaia meeskonnaliikmed, kes said osa meie hommikustest tegevustest. Tutvustasime neile meie maja olulisimat põhimõtet, et lapsed teevad kõike ise ja võimalusel kaasame lapsi kõigisse igapäeva tegevustesse aktiivsete tegutsejatena (laua katmine, toidu serveerimine, koristustööd, kokandustegevused, linnaaiandus jne). Õpetaja Raili Olup tutvustas projekti „Vana aja mänguasjad“ ja õpetaja Kersti „Oskuste õppe“ praktiseerimise võimalusi ning projekti „Ametid“. 4. aprillil külastame Tähekese lasteaeda ja 4. mail Tallinna Lepistiku lasteaeda.
 
Neljapäeval, 9. märtsil oli meie lasteaias rotatsioonipäev. Päeva esimesel poolel vahetasime ametid ja meeskonnad. Kõik meeskonnaliikmed said ennast proovile panna täites teistsuguseid rolle ja ülesandeid täites. Lapsed ja lapsevanemad olid eelnevalt meie ettevõtmisest teavitatud ja tundus, et aiarühmade lastele oli see päev väga huvitav ja lõbus. Koostöötunnis saime kokku ja vahetasime päevamuljeid ning nendele tuginedes saab väita, et kõigil oli väljakutseid ja rõõmu pakkuv tööpäev.
Rotstsioon2.JPG
rotatsioon3.JPG
rotatsioon4.JPG

Oleme väga tänulikud, et kõik osapooled selle mõttega kaasa tulid ning seeläbi meile võimaluse andsid end uudses olukorras proovile panna.
 
Päeva teine pool jätkus tavapäraselt ja juba tuttavas rütmis.  

#viska5 #juhtimishäkaton #rotatsoonipäev