Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pirita lasteaia juhtkond IduEDU haridusfestivalil 2024

Pirita lasteaia juhtkond IduEDU haridusfestivalil 2024

Eile, 29.02.2024, toimus Tallinna Haridusameti eestvedamisel haridusfestival IduEDU 2024.

IduEDU ehk Moodsa õppimise festivalil saab avastada uusimaid õpetamise meetodeid, mis aitavad kaasa õpetajate arengule ning pakuvad inspiratsiooni haridusmaastiku täiustamiseks. Sel aastal keskenduti eesti keelele üleminekule, mitmekultuurilisusele ja tehnoloogia integreerimisele hariduses. IduEDU on suunatud haridusvadlkonna töötajatele, kes soovivad olla kursis uusimate õpetamise meetodite ja innovatsioonidega. Festival pakub praktilisi töötubasid, seminare ja kogemuste jagamise platvormi, et toetada õpetajaid nende professionaalses arengus. Lisaks oli avatud EXPO ala, kus erinevad asutused/firmad tutvustasid oma tooteid ja tegemisi. Näiteks Insplay erinevaid haridusroboteid, Õpetaja Maja koolitusi, eTwinning rahvusvalisi koostöö võimalusi, lisaks Rakett 69 Teadusstuudio, Bambu Lab 3D printimise võimalusi ja nii edasi.

Pirita lasteaia juhtkond - direktor Terje Laanemets ja õppealajuhataja Helina Aaboja - on olnud juba terve aasta seotud projektiga MUKUVAKK ehk Multikultuurne veimevakk. Projekt sai alguse novembris 2022 Juhtimishäkatonil, kus meie laudkonna idee välja valiti, et seda edasi arendada ja ellu viia. Nii oleme koostöös Tallinna Kihnu lasteaia, Lastesõim Planeedi Mudila ja Tallinna Veerise lasteaia juhtkondadega ideed arendanud ning välja töötanud prototüübi. MUKUVAKK sümboliseerib lasteaedades hea tahte avaldust teisest kultuuriruumist pärit perekonnale. MUKUVAKK on igas projektis osalenud lasteaias asuv “multikultuurne veimevakk”, mis sisaldab endas perekonna kohanemist toetavaid materjale lasteaias.

IduEDU 2024 haridusfestivalil viisime koos oma projektimeeskonnaga läbi töötoa, kus osalejad said tutvuda MUKUVAKA sisuga (tähtpäevi ja pühasid tutvustav kogumik, valitud raamatutega, meened, külalisteraamat) ja kaasa lüüa praktilistes tegevustes ehk mängida MIKU seikleb Eestimaal ja rahvakalendris. 

Töötubades osalenud haridustöötajatelt saime palju positiivset tagasisidet tehtud tööle ning oodatakse, et jagaksime oma koostatud materjale ka teiste lasteasutustega.

Täname kõiki meie partnereid 
Tallinna Kihnu lasteaiast, Lastesõim Planeedi Mudilast ja Tallinna Veerise lasteaiast! Täname Tallinna Haridusametit võiamluse eest töötuba läbi viia ja IduEDU haridusfestibvalil osaleda!

Helina Aaboja
Pirita lasteaia juhtkond