Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Pirita niitudel algas karjatamishooaeg

Kolmandat suve järjest hooldavad Pirita jões asuva Kõrkja saare niite linnaveised. Nüüd on karjatamishooaeg taas alanud.

„Veiste Piritale tuleku on tinginud eelkõige eriline loodus – nimelt asub Kõrkja saar Pirita jõe ürgoru maastikukaitsealal ja saarel on umbes seitse hektarit hooldust vajavaid poollooduslikke kooslusi, niite. Karjamaale lasti 7 mullikat, kes söövad rohttaimi ja aitavad vältida võsa pealetungi,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat.

Pirita kloostrivaremete taga asuvaid niite ongi ajalooliselt karjamaadena peetud. Linnaveiste karjatamise projektil on peale niitude liigirikkuse hoidmise veel teinegi oluline eesmärk – tutvustada inimestele loomi ja pakkuda silmailu.

„Senise kogemuse põhjal võib öelda, et loomad on väga hästi vastu võetud. Neid käivad uudistamas nii kohalikud elanikud kui ka loodushuvilised kaugemalt,” märkis Liinat.

7 umbes aasta vanust veist (limusiini ja simmentali ristandid) toodi Piritale Järvamaalt Järva vallast. Veised jäävad Piritale oktoobrikuu keskpaigani. 

Karjalaskmine 20. mail (fotod: Albert Truuväärt)

Pirita linnaveised_20mai22_foto Albert Truuväärt (1)

Pirita linnaveised_20mai22_foto Albert Truuväärt (2)