Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Pirita veebileht

Pirita pilt.jpg

Pirita logo

Pirita on kindlasti koht, mis oma parkmetsade, kauni rannajoone, huvitavate ajalooliste paikade ja pealinna puhtaima loodusega peaks pakkuma erinevaid emotsioone neile, kes siin päevast päeva elavad, siia suvitama on sõitnud või kes just siia endale kodu ihkavad.

Juba kaugelt paistab Pirita tuntuim sümbol, rohkem kui 600 aastat vana Pirita klooster. Just kloostri ümbrusesse tekkis omal ajal väikene asum, mida kloostri kaitsepühaku Püha Birgitta järgi hakati nimetama Piritaks. Tänaseks on Piritast saanud linnaosa, mis laiub 18,7 ruutkilomeetril ja kus elab üle 18 000 elaniku.

Vana Liivimaa suurima kloostrikompleksi varemete kõrvale kerkis 2001. aastal uus kloostrihoone koos kirikuga, kus elavad ning töötavad maailma erinevaist paigust saabunud birgitiiniõed.Meie linnaosas asub Tallinna kõrgeim ehitis - teletorn. Selle vahetus läheduses paikneb botaanikaaed, mida läbib kõrgete liivakallastega Pirita jõgi, mille maastikukaitse alla võetud 523,1 hektari suuruses ürgorus kasvab 28 haruldast taimeliiki. Loe edasi! 

  

Viimati muudetud 17.12.2019