Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rannainfo

Rannainfo

Terviseameti info suplusvee kvaliteedi kohta: vtiav.sm.ee/index.php/?active_tab_id=SV
- Suplusvee ohutus siin; suplusvee profiilid siin.
- Rannailm: www.ilm.ee/rannailm/, https://www.g4s.ee/rannad/.

Rannahooaeg 2024: Stroomi on õlireostusest puhas, Pikakaris lehvib Sinilipp


Põhja-Tallinna randades Stroomis ja Pikakaris algab 1. juunist rannahooaeg. Stroomi rannas lõppes õlireostuse likvideerimise teine etapp, Pikakaris heisatakse Sinilipp ja osutatakse ligipääsetava ranna teenust. Mõlemas rannas alustab tööd rannavalve.

Stroomi rannapargis lõppes õlireostuse likvideerimise teine etapp. 2023. aastal eemaldati reostus vee alt, tänavu toimunud teise etapi käigus eemaldati suurem osa vanast sadeveetrassist, mis oli reostuse allikaks. Praeguseks on kogu ala korrastatud, rannahooajaks ehitustöid Stroomi pargialale ei kavandata.


Pikakari rannas lehvib ka 2024. aastal keskkonnasõbralikkust ja suplusvee puhtust näitav Sinilipp. Rahvusvaheline Keskkonnahariduse Fond FEE tunnustab Põhja-Tallinna supelranda kvaliteedimärgisega juba üheteistkümnendat aastat järjest. Sinilipp on rahvusvaheliselt tuntud ökomärgis, mis näitab, et supelrand on keskkonnasõbralikult majandatud, turvaline ja puhas.

Terviseamet andis Stroomi ranna suplusveele pikaajalise hinnangu “piisav”, Pikakari ranna suplusveele - “väga hea”. Stroomi rannas võetakse veeproovid üks kord nädalas, Pikakaris üle nädala.  Vajadusel võetakse lisaproovid. Veeproove võetakse alates maikuust. Viimaste veeproovide analüüside tulemused Terviseameti kodulehel.

Heakord

Mõlemad Põhja-Tallinna ametlikud rannad, Stroomi ja Pikakari, asuvad unikaalses paigas looduskaitseala kõrval.

Ettevalmistusi suvehooajaks alustati aprillis, see hõlmas rannaliiva tasandamist ja mehaanilist sõelumist, adru ja prahi rannast eemaldamist ning hooldatud inventari paigaldamist. Enne rannahooaega remonditi veepiirile viivad laudteed, riietuskabiinid, pingid ning grillimiskohad, korrastati spordiväljakud ja rajati kaks treppi Stroomi rannateedele. Linnaosa koostööpartner peab tagama, et igal hommikul kella 9.00-ks on rannaalalt likvideeritud praht, tühjendatud on prügikastid ja rannainventar on õigesse asendisse paigutatud. Kaks korda kuus sõelutakse liiv.

Randadesse on paigaldatud ka suured prügikonteinerid, mis asuvad Pelgurannas restoran F.M. Dostojevski parklas, Stroomi korvpalliplatsi lähistel, Stroomi suure mänguväljaku lähistel, Lahepea tänava otsas ja Pikakaris ranna parkla väljasõidu juures.

Stroomi rannaalal on kaks rannatualetti, Pikakaris üks. Stroomi rannas ja Pikakaris on ka välidušid.


Loomade ujutamine on Stroomi ja Pikakari ametlikel rannaaladel keelatud. Loomi tohib ujutada Kopli liinide promenaadil (trammi peatus Sepa ja bussi nr 73 peatus Kopli liinid).

Rannavalve

Rannavalve teenust tagab AS G4S. Rannavalve on tööl iga päev kell 10-20. Rannavalve kontakttelefon: 1911 või 651 1700.

Hetke ilm / Õhutemperatuur / Veetemperatuur / UV Kiirgus / Lipp rannas / Põhjus/ Inimesi: https://www.g4s.ee/rannad
Lipuvärvide tähendus:  
Punane – suplemine ohtlik kõigile. Veetemperatuur on alla +16ºC / rasked ilmastikuolud / keskkonnareostus / muu oht.
Kollane – suplemine ohtlik lastele, eakatele ja kehvadele ujujatele. Veetemperatuur +16 ... +18ºC / ilmastikutingimused muutlikud.
Roheline – suplemine ohutu. Veetemperatuur üle +18ºC, ilmastikutingimused head.
Lilla veereostus. Lilla lipu korral ei ole ujumine soovitatav!

Pikakari on liigipääsetav rand


Pikakaris avati eelmisel aastal liikumisraskustes inimestele mõeldud rannaosa ja vette saab nüüd minna spetsiaalse ratastooliga. Väljaõppe saanud abiline annab kätte inventari ja aitab ujuja vette minekuks ohutult ette valmistada. Et ratastooliga vees liikumine oleks ohutu, tohib vette minna vaid koos isikliku saatjaga. Ligipääsetava ranna teenus on Pikakaris avatud 1. juunist kuni 31. augustini iga päev kella 12–18 ja on kasutajatele tasuta.  Nädalavahetustel võiks ujumisratastooli eelnevalt broneerida, helistades telefonil +372 5556 3900 (Pikakari). Vajalik info on leitav ka kohapeal ning Tallinna ligipääsetavuse infosüsteemis lips.tallinn.ee.
spetsiaalne ratastool Pikakari.jpg

Anna probleemist teada

- Rannavalve kontakttelefon: 1911 või 651 1700.
- Tallinna abitelefon (MuPo): 14410

Ühistransport

Pikakari randa pääseb bussiga nr 59. Bussiliin nr 66 peatub Stroomi ranna kandis. Stroomi randa saab ka bussidega nr 40, 3 ja 48. Sõiduplaanid: ttps://transport.tallinn.ee/


 

Viimati muudetud 12.06.2024