Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Rannainfo

Terviseameti info suplusvee kvaliteedi kohta: http://vtiav.sm.ee/index.php/?active_tab_id=SV
Suplusvee ohutus: https://terviseamet.ee/et/keskkonna-tervis/inimesele/suplus-ja-ujulavee-ohutus/suplusvee-ohutus
Suplusvee profiilid: https://terviseamet.ee/et/keskkonnatervis/inimesele/suplus-ja-ujulavee-ohutus/suplusvee-profiilid


Rannailm: www.ilm.ee/rannailm/https://www.g4s.ee/rannad/.

Rannahooaeg 2023: Stroomi on õlireostusest puhas, Pikakaris lehvib Sinilipp


Põhja-Tallinna randades Stroomis ja Pikakaris on 1. juunist alanud rannahooaeg. Stroomi rannas on likvideeritud õlireostus, Pikakaris on heisatud Sinilipp ja osutatakse liigipääsetava ranna teenust. Mõlemas rannas alustas tööd rannavalve.

2023. aastal likvideeriti Stroomi rannas vee all olev õlireostus. Tööde käigus leiti aastakümneid kasutuseta seisnud toru, mis oli suures osas täidetud kütteõlijääkidega. Toru ots betoneeriti, et reostus randa ei satuks. Pärast rannahooaja lõppu plaanitakse toru välja kaevata. 2023. aasta suplushooajal jätkatakse Stroomi rannas regulaarset suplusveeproovide võtmist, et kontrollida mikrobioloogilisi näitajaid.

Pikakari rannas lehvib ka 2023. aastal keskkonnasõbralikkust ja suplusvee puhtust näitav Sinilipp. Rahvusvaheline Keskkonnahariduse Fond FEE tunnustab Põhja-Tallinna supelranda kvaliteedimärgisega juba kümnendat aastat järjest.

Ettevalmistust suvehoojaks alustati aprillis: rannaliiv puhastati prahist ja sõeluti läbi, tasandati rannaliiva alad, Stroomi rannaalalt eemaldati üle 200 tonni adru, Pikakaris eemaldati võimaluste piires liivast kive. Rannahooajal sõelutakse liiva kaks korda kuus.

Randadesse on paigaldatud ka suured prügikonteinerid, mis asuvad Pelgurannas restoran F.M. Dostojevski parklas, korvpalliplatsi lähistel, mänguväljakute poolse rannatualeti juures, Lahepea tänava otsas ja Pikakaris ranna parkla väljasõidu juures.

Pikakari on liigipääsetav rand

Pikakaris avati eelmisel aastal liikumisraskustes inimestele mõeldud rannaosa ja vette saab nüüd minna spetsiaalse ratastooliga. Väljaõppe saanud abiline annab kätte inventari ja aitab ujuja vette minekuks ohutult ette valmistada. Et ratastooliga vees liikumine oleks ohutu, tohib vette minna vaid koos isikliku saatjaga. Ligipääsetava ranna teenus on Pikakaris avatud 1. juunist kuni 31. augustini iga päev kella 12–18 ja on kasutajatele tasuta.  Nädalavahetustel võiks ujumisratastooli eelnevalt broneerida, helistades telefonil 55563900 (Pikakari). Vajalik info on leitav ka koha peal ning Tallinna ligipääsetavuse infosüsteemis lips.tallinn.ee

Pikakari ranna suplusvee profiil on  SIIN.

spetsiaalne ratastool Pikakari.jpg

Rannavalve

(Hetke ilm / Õhutemperatuur / Veetemperatuur / UV Kiirgus / Lipp rannas / Põhjus/ Inimesi): https://www.g4s.ee/rannad

Lipuvärvide tähendus: 
 
Punane – suplemine ohtlik kõigile. Veetemperatuur on alla +16ºC / rasked ilmastikuolud / keskkonnareostus / muu oht.

Kollane – suplemine ohtlik lastele, eakatele ja kehvadele ujujatele. Veetemperatuur +16 ... +18ºC / ilmastikutingimused muutlikud. 

Roheline – suplemine ohutu. Veetemperatuur üle +18ºC, ilmastikutingimused head.

Lilla –  Veereostus. Lilla lipu korral ei ole ujumine soovitatav!

 

Heakord

Mõlemad Põhja-Tallinna ametlikud rannad, Stroomi ja Pikakari, asuvad unikaalsetes paikades looduskaitsealade kõrval.

Ettevalmistusi suvehooajaks alustati a ürillis, see tähendas rannaliiva tasandamist ja mehaanilist sõelumist ning hooldatud inventari paigaldamist. Randade puhtuse eest vastutab linnaosavalitsuse koostööpartner Krausberg OÜ. Ettevõte peab igal hommikul kella 9.00-ks rannaalalt prahi likvideerima, prügikastid tühjendama ja rannainventari õigesse asendisse paigaldama. Kaks korda kuus sõelutakse liiva.

Stroomi rannaalal on kaks uut rannatualetti, Pikakaris on üks. Seni olid randades väljas renditud rannatualetid, aga sellest hooajast sai linnaosa päris enda omad, uhiuued ja rannaalale sobivad välitualetid.

Stroomi rannaalal ja Pikakari rannaalal on rannatualetid. Stroomi rannas ja Pikakaris on ka välidušid.

Väliduššide asukohad:

Stroomi rand

Pikakari rand

Võrkpalliplatside võrgud asuvad mõlemas rannas rannavalve soojakus, kätte saab dokumendi alusel. Pall peab kasutajal endal kaasas olema.

Loomade ujutamine on Stroomi rannaalal keelatud. Loomaid tohib ujutada Kopli liinide promenaadil (trammi peatus Sepa ja bussi nr 73 peatus Kopli liinid).

Anna probleemist teada:

-       Rannavalve kontakttelefon: 1911 või 651 1700.

-       Krausberg OÜ (koristus): 6 391 377, krausberg@krausberg.ee

Ühistransport

Pikakari randa pääseb bussiga nr 59, millele 1. maist lisati täiendavaid väljumisi nädalavahetuste päevastel aegadel. Täiendavaid väljumisi lisati ka bussiliinile nr 66, mis peatub Stroomi ranna kandis. Veel saab Stroomi randa bussidega nr 40, 3 ja 48. Sõiduplaanid: https://transport.tallinn.ee/

 Pikakari üldine 2022.jpg

 

Rannainfo 2021: Rannainfo 2021 > Põhja-Tallinna veebileht > Tallinn

 

 

Viimati muudetud 11.07.2023