Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sitsi tänava pidulik avamine

-

Sitsi tänava pidulik avamine

В пятницу, 19 августа в 12 часов будет празднично открыта улица Ситси.
Reedel, 19. augustil kell 12 toimub Sitsi tänava pidulik avamine. Liiklusele avatakse tänav kell 13 ning ühistranspordile 20. augustil.
Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul läbis Sitsi tänav uuenduskuuri, mille käigus ehitati välja ka maa all paiknev vee- ja kanalisatsioonitorustik. „Ehitus sai alguse möödunud aasta sügisel ning kogu selle aja jooksul on olnud liiklemine raskendatud nii Sitsi tänava elanikel kui kogu Põhja-Tallinnas,“ selgitas Svet.
“Täname kohalikke elanikke mõistava suhtumise eest ja kutsume kõiki Sitsi tänava pidulikule avamisele 19. augustil kell 12 Sõle ja Sitsi tänava nurgale,” ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap.
Sitsi tänava avavad lõbusa sõiduga piirkonna lasteaia lapsed üheskoos Tõnis Paalmega, kelle nimel on maailmarekord tagurpidi rulluisumaratonis.
Nii enne kui ka pärast pidulikku sõitu saab osaleda Rulluisukooli töötubades, mida juhendab maailmarekordi omanik Tõnis Paalme. Rulluisukooli töötuba algab kell 11.30 ja kell 12 stardivad Sitsi ja Kopli tänavate ristumiskoha vahetus läheduses pidulikule sõidule kohalikud lasteaialapsed koos rekordimehega.
Suuremale osale liiklejatest avatakse Sitsi tänav 19. augustil pärast avamisüritust. Ühistransport läheb tavapärasele marsruudile üle alates 20. augustist. 
Sitsi tänava rekonstrueerimistööde käigus pandi Sõle ja Kopli tänavate vahelisel lõigul sõidu- ja kõnniteele uus asfalt ja taastati teekattemärgistus, vahetati välja äärekivid ning korrastati haljasala. Sitsi tänava ning Sõle ja Kopli tänavate ristmikel ehitatati välja ka vee- ja kanalisatsioonitorustik. 
Sitsi tänava rekonstrueerimistööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Projektdokumentatsiooni koostas T-Model OÜ ja ehitustöid teostas InfraRoad OÜ.