Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
-

Talgupäev Läänemere päeval

Толока в День Балтийского моря
25. augustil ehk Läänemere päeval toimuvad Stroomi rannas Kopliranna mereäärsel alal koristustalgud, kuhu on oodatud kõik huvilised.
Eelregistreerimine: https://bit.ly/3JmIEsm


Kohtume neljapäeval, 25. augustil kell 16 Kopliranna ja Pelguranna ristmiku lähedal asuvas parklas (F. M. Dostojevski restorani taga).
Soovitame riietuda vastavalt ilmale. Omalt poolt pakume töövahendid (sh kindad) ning talgusuppi.

 Kas teadsid, et enamik Läänemerest ja rannikualadelt leiduvatest jäätmetest on lisaks plastikule ka suitsukonid ja sigaretifiltrid, mis on toksilised ja ei biolagune? Igal aastal jõuab Eestis loodusesse pea 80 tonni sigaretifiltreid, mille kalad ära söövad, ning seeläbi satuvad need toksilised ained meie toidulauale. Suitsukonist vette eritunud mürkained võivad vees püsida kuni 10 aastat, olles vee elustikule surmavalt kahjulikud.

Probleemile tähelepanu pööramiseks ja teadlikkuse tõstmiseks kutsuvad Tallinna Strateegiakeskus ja Põhja-Tallinna valitsus teid 25. augustil toimuva Läänemere päeva tähistamiseks Põhja-Tallinna Kopliranna mereäärse ala koristustalgutele (F. M. Dostojevski restoranist edasi mereäärsel ribal).
Pöörame tähelepanu jäätmete liigiti kogumise olulisusele ning kogume eraldi kokku mere ääres leiduvad jäätmed (suitsukonid, plastik-, klaasi- ja segaolmejäätmed), mille ringlusesse suuname.

Mis on Läänemere päev?
Läänemere päeval pöörame tähelepanu Läänemerele, selle mitmekesisusele ja väärtusele. Sel päeval korraldatakse Eestis, Soomes, Rootsis ja Venemaal mitmesuguseid ettevõtmisi, mille eesmärk on innustada inimesi ja organisatsioone pöörama rohkem tähelepanu Läänemere olukorrale ning tegema konkreetseid tegusid selle parandamiseks. Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga. Eestis tähistati Läänemere päeva esmakordselt 2020. aastal.