Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Kalaranna promenaad on külastajatele avatud

Tänasest on avatud Tallinna lahe ääres Põhja-Tallinna asumis Kalaranna Kvartali rajamise käigus välja ehitatud Kalaranna promenaad ja pargiala, nii et huvilistel on võimalus nautida mereäärset puhkeala või liikuda katkematult mööda kaldapealset Tallinna linnahalli juurest Noblessneri sadamani.

“Kalaranna promenaad moodustab osa pikemast Tallinna rannapromenaadist, mis avab linna merele ja mereääre inimestele. Vastavatud osa promenaadist on mõnus jalutamiseks, lisaks loovad võimaluse pikemaks peatumiseks ning mereääre nautimiseks mänguväljak ning linnarand,” ütles Tallinna abilinnapea Madle Lippus. “Soovime, et promenaad hakkaks toimima samamoodi nagu varemalt - olulise kohtumispaigana kohalike elanike ja teiste linlaste jaoks. Järkjärgult täieneva rannapromenaadi eesmärk on võimalikult väikeste katkestustega ühendada linnarandu ja asumeid, pakkuda linlastele head avalikku ruumi ning  erinevaid tegutsemisvõimalusi.”

Abilinnapea Vladimir Svet märkis, et Tallinna avamine merele tähendab enamat, kui kõnnitee rajamine mere äärde. „Kalaranna uus promenaad on ehe näide sellest – päevitusrand riietuskabiinidega, rannavolle väljak, rikkalik haljastus, mitmed mängmisvõimalused lastele ja lausa statsionaarne slack-line. Ka kõrval asuv kohvik annab ruumile kvaliteeti juurde.  Ametlikku suplusranda seal veel küll ei ole, sest vee kvaliteet on mõõtmata, aga ehk tulevikus saab sinna siiski vastava võimaluse luua või Helsingi eeskujul rajada lausa merebasseini. Nüüd aga kutsun kõiki linlasi ja meie külalisi Kalaranna promenaadi uudistama,” sõnas Svet.

„Meil on hea meel, et alates tänasest on Kalaranna Kvartali promenaad külastajatele avatud. Kalaranna promenaad on rajatud Pro Kapital Gruppi kuuluva ASi Kalaranna Kvartal poolt lähtuvalt kehtestatud detailplaneeringust ja linna poolt antud juhistest,“ sõnas AS Pro Kapital Grupp juhatuse liige Edoardo Axel Preatoni. 

Linna pikaajalise strateegia “Tallinn 2035” järgi peaks meri olema linnas hästi tajutav ning eriilmelised rannaalad ja väikesadamad võiksid olla nii linnaelanike kui ka linna külaliste seas armastatud ajaveetmiskohad. Mereäär on avatud ja takistusteta, sinna pääseb paljude tänavate ja radade kaudu. Tallinna lahe äärne ala on põnev: elamust pakuvad huvitava linnaruumi ja silmapaistva arhitektuuriga alad ja sadamad.

Kalaranna Kvartalis asuval Kalaranna 8 kinnistul on valminud kaheksa maja, hooneid ühendav linnaväljak ning Kalaranna pargiala. Samuti korrastati sadama- ning rannaala, kus suuresti säilitati olemasolev looduskeskkond. Kvartal on planeeritud autovaba linnaruumina, kus parkimine on täielikult maa all. Planeeringu kohaselt rajatakse kvartali Patarei merekindluse poolsesse ossa veel neli eluhoonet koos rohealadega. Kalaranna Kvartali arhitektid on Mihkel Tüür ja Ott Kadarik arhitektuuribüroost Kadarik Tüür Arhitektid ning maastikuarhitektideks Maarja Tüür ning Kerttu Kõll ettevõttest Sfäär Planeeringud.

Fotod Kalaranna promenaadist (autor Kaupo Kalda):