Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Läänemere päeval toimub talgupäev Stroomi rannas

Läänemere päeval toimub talgupäev Stroomi rannas

25. augustil ehk Läänemere päeval toimuvad Stroomi rannas Kopliranna mereäärsel alal koristustalgud, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul pööratakse Läänemere päeval erilist tähelepanu ka mereääre puhtusele, et ohtlik prügi ei satuks vette. “Näiteks toksilised suitsukonid ei biolagune ja igal aastal jõuab Eestis loodusesse pea 80 tonni sigaretifiltreid, mille kalad ära söövad. Kutsume kõiki loodussõpru Stroomi randa, et teha meie kodukant puhtamaks,” ütles Pihlap.

Talgupäev Läänemerapäeval algab 25. augustil kell 16 Kopliranna ja Pelguranna ristmiku lähedal asuvas parklas (F. M. Dostojevski restorani taga). Eelregistreerimine: https://bit.ly/3JmIEsm

Talgupäeva korraldavad Tallinna Strateegiakeskus ja Põhja-Tallinna Valitsus. Läänemere päeva Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga. Eestis tähistati Läänemere päeva esmakordselt 2020. aastal.

Kohtume neljapäeval, 25. augustil kell 16 Kopliranna ja Pelguranna ristmiku lähedal asuvas parklas (F. M. Dostojevski restorani taga). Soovitame riietuda vastavalt ilmale. Omalt poolt pakume töövahendid (sh kindad) ning talgusuppi.
Mis on Läänemere päev?

Läänemere päeval pöörame tähelepanu Läänemerele, selle mitmekesisusele ja väärtusele. Sel päeval korraldatakse Eestis, Soomes, Rootsis ja Venemaal mitmesuguseid ettevõtmisi, mille eesmärk on innustada inimesi ja organisatsioone pöörama rohkem tähelepanu Läänemere olukorrale ning tegema konkreetseid tegusid selle parandamiseks. Läänemere päeva toimumist Eestis koordineerib Soome Instituut koos Soome suursaatkonnaga. Eestis tähistati Läänemere päeva esmakordselt 2020. aastal.
 

Lisainfo: tel. 640 4245 (E–R 10–16). 

Sarnased uudised