Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Põhja-Tallinn kogub mälestusi Kopli Rahvamaja 85. juubeli puhul

Tähistamaks Kopli Rahvamaja 85. juubelit kogub Põhja-Tallinna valitsus mälestusi rahvamaja elust ja olust. Mälestusi oodatakse 5. novembrini ja jagatud mälestused leiavad oma erilise koha Kopli Rahvamaja juubelile pühendatud näitusel.


Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap meenutab, et aadressil Kopli 93 asuv maja avati 26. septembril 1937. aastal. “Vanas rahvamajas toimusid teatrietendused ja kinoseansid, peoõhtud, loengud ja kursused. Nõukogude ajal kutsuti hoonet ka madruste klubiks.” Pihlap lisas, et eelmisel aastal sai rahvamaja uue hingamise Kopli 93 kogukonnakeskuse näol. Sinna rajati kogukonnaed ja mesila, sel aastal avati kogukondlik parandustöökoda. Rahvamajaga on paljudel kohalikel seotud soojad mälestused.

“Kutsume põhjatallinlasi juubeli tähistamisele kaasa aitama ja jagama mälestusi Kopli Rahvamaja elust ja olust oma meenutuste kirja panemise, piltide või esemete näol. Jagatud mälestused leiavad erilise koha Kopli Rahvamaja juubelile pühendatud näitusel Kopli 93 kogukonnakeskuses, lisaks avaldame oma lemmikud ka Põhja-Tallinna linnaosa ajalehes,” ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap.

Lisaks mälestuste kogumisele toimub hoone juubeli puhul 28. septembril algusega kell 17.15 eelregistreerimisega Koplikandi tuur, mis lõppeb Kopli Rahvamaja külastusega. Matka alguspunkt on Kopli liinide bussipeatuses Maleva tänava lõpus, registreerimiseks võtta ühendust hannele.kand@gmail.com või telefonil 5669 8839. Samuti 28. septembril on võimalik ka tutvuda hoone endaga, kuna kell 18.30 saab alguse Kopli 93 maja tuur ja kogukonna tegemiste tutvustus. Kogunemine aadressil Kopli 93 (sisenemine Ketta tänava poolsest väravast).

Oma mälestusi, pilte ja esemeid võib saata või tuua kuni 5. novembrini Põhja-Tallinna Valitsuse infolauda (Kari 13, 10311, Tallinn), Tallinna Salme Kultuurikeskusesse (Salme 12, 10413, Tallinn) ja Põhja-Tallinna Sotsiaalkeskusesse (Sõle 61a, 10313, Tallinn). Mälestused võib edastada ka e-posti teel kirjutades pohja@tallinnlv.ee. Palume juurde märkida ka oma kontaktandmed (nimi, telefoni nr, aadress), et oleks võimalik jagada teiega infot näituse korraldamisest.
Kopli 93 kogukonnakeskuse loomist ja tegevusi toetab innovatsiooni rahastamisprogrammi Horizon 2020 toetusel alanud projekt Centrinno 2020-2024. Centrinno projekti rahastab Euroopa Komisjon (H2020 grant. 869595), projekti koordineerib TalTech. Projekti kohta leiad lisainfo: https://centrinno.eu/.

Pilt: Kopli Rahvamaja (Kopli 93), autor Ilja Matusihis