Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Põhja-Tallinn otsib tänavakunstiks sobivaid pindu

Põhja-Tallinn otsib tänavakunstiks sobivaid pindu

Põhja-Tallinna valitsus ja linnaosa noortekeskus korraldavad juba kolmandat aastat tänavakunsti kampaania, mis kutsub noori kunstnikke Põhja-Tallinna linnaruumi legaalset tänavakunsti looma.

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul sai möödunud aastatel uue ilme 10 objekti, näiteks maja Soo tänava alguses ja garaažisein Puhangu bussipeatuse taga. “Jätkame projektiga ka sel aastal ja kui on soov noortele tänavakunstnikele kunstiideede teostamiseks pinda pakkuda, palume Põhja-Tallinna kinnistute omanikke endast märku andma,” ütles Pihlap.

“Maikuu esimesel poolel, kui lõuendid tulevastele maalidele on valitud, kuulutame välja kunstikonkursi. Kampaania raames valitakse välja vähemalt 4 tööd, mis sel suvel teostatud saavad,” lisas Pihlap.

Ettepanekuid kinnistute omanike poolt oodatakse aprillikuu jooksul Põhja-Tallinna noortekeskuse e-postile [email protected]. Palume kindlasti ka pakutava pinna mõõdud kirjaga kaasa anda.

Pildid: Emilia Sabirova, Darius Sabirovi ja Andrei Kedrini teos Soo 4/2 maja seintel, 2023; Emilia Sabirova töö aadressil Puhangu 5, 2022.