Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Põhja-Tallinnas toimub e-spordi turniir

Sellel nädalal toimub Põhja-Tallinna Noortekeskuses GiTGuD e-spordi turniir, milles osaleb 120 e-sportlast.


“E-sport on maailmas tunnustatud spordiala, mis aitab noortel arendada nii meeskonnatöö oskusi kui ka strateegilist mõtlemist. Oktoobrikuu koolivaheajal koguneb Põhja-Tallinna 120 noort e-sportlast, et mängida selliseid mänge nagu Counter Strike, Valorant, Dota 2 ja League of Legends. Mängude valikul lähtusime sellest, et need oleksid tasuta ja tegemist oleks meeskonnamänguga,” ütles Põhja-Tallinna vanem Manuela Pihlap.

Kesklinna vanema Monika Haukanõmme sõnul on e-spordi valdkond kogumas aina rohkem populaarsust, meelitades enda ümber üha suuremal hulgal harrastajaid ja kaasaelajaid. „E-sport on kiirelt arenev ja kasvav valdkond kogu maailmas, ega näita peatumisi märke. Kuigi e-spordis pole esmakohal füüsiline pingutus, nõuab see samas aga väga tugevat keskendumisvõimet, head reaktsiooni, strateegilist taju ja teatud mängude puhul meeskonnas töötamise oskust,“ ütles Haukanõmm. „Seega sarnaselt traditsioonilisele spordimaastikule nõuab ka e-sport regulaarset ja intensiivset harjutamist, et tihedas konkurentsis silma paista.“

GiTGuD e-spordi turniir toimub juba neljandat korda ja lisaks Põhja-Tallinna Noortekeskusele panustavad turniiri korraldusse ka Kesklinna Valitsus ja Kesklinna, Lasnamäe, Kristiine, Valdeku, Haabersti ja Mustamäe noortekeskused koos partneritega. Võistlejate vanused varieeruvad lähtuvalt mängudest 12-22. aastat. Nooremate laste osalemine võistlusel on tagatud lapsevanema loa alusel.

GiTGuD e-spordi turniir toimub Põhja-Tallinna Noortekeskuses (Kopli 98). Turniir algab esmaspäeval, 24. oktoobri kell 15 ja lõppeb laupäeval, 29.10. Ürituse info Facebookis: https://fb.me/e/6dRbGY88Y

Eelmisel aastal tunnustas Haridus- ja Teadusministeerium Põhja-Tallinna Noortekeskust Aasta noortekeskuse 2020 tiitliga. Põhja-Tallinna Noortekeskus paistis sealhulgas silma e- noorsootöö edendajana, eriti e- spordi tegevuste kaasamisega noorsootöösse. Samuti oli noortekeskus eeskujuks välitegevuste võimaluste laiendamise ning Tallinna noortekeskuste vahelise koostöö arendamisega.