Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Stroomi rannapargis jätkatakse õlireostuse likvideerimise teise etapiga

Stroomi rannapargis jätkatakse õlireostuse likvideerimise teise etapiga

Järgmisel nädalal algab Stroomi ranna õlireostuse likvideerimise teine etapp. Eelmisel aastal eemaldati reostus vee alt, peagi algava teise etapi käigus eemaldatakse rannapargis asuv reostust põhjustanud mittekasutuses olev vana sadeveetrass. Töödega plaanitakse lõpetada maikuu jooksul.
Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul sai eelmisel kevadel likvideeritud reostus, mis paiknes vee all. „Vee alt kaevati välja  üle 250 tonni reostunud pinnast. Nende tööde käigus aga leiti maismaal asuv vana trass. Nüüd kaevame rannapargi alalt välja reostuse põhjustanud betoonist toru,“ selgitas Pihlap.

„Peagi algavate tööde käigus kaevatakse välja 157 meetrit reostunud betoontoru ja suunatakse utiliseerimisele. Lisaks eemaldatakse tööde käigus ka reostunud pinnas. Veendumaks, et reostunud ala on lõplikult puhas, võetakse pinnaseproovid. Kui proovide tulemused on korras, siis ala täidetakse puhta pinnasega ja korrastatakse,” ütles Pihlap.

Õlireostuse likvideerimise teise etapi tööd algasid Stroomi rannapargis eelmise aasta sügisel reostusuuringu läbiviimisega. Uuringu põhjal sai koostatud likvideerimiskava, mille järgi nüüd töid teostatakse. Teise etapi tööd algavad 8. aprillil ja on plaanis lõpetada maikuu lõpus. Reostusuuringu teostas ja likvideerimiskava koostas Kobras OÜ. Teise etapi reostuse likvideerimistöid teostab Infragreen OÜ, omanikujärelevalve teostab Infragate Eesti AS.

Reostuse likvideerimisega seotud tööd kaasrahastatakse Keskkonnainvesteeringute keskuse keskkonnaprogrammist ja Tallinna vahenditest.
2022. aasta juuni lõpus avastati Stroomi rannas vee all õlireostus. Reostusuuring näitas, et naftasaaduste reostus pärineb eeldatavasti vanast, mittekasutuses olevast trassist, kuhu reostus on aastakümnete eest sattunud õliküttega katlamajadest. 2023. aasta kevadel toimunud õlireostuse likvideerimistööde tulemusena kaevati kokku välja üle 250 tonni pinnast, mis suunati utiliseerimisele. Tööde käigus leiti aastakümneid kasutuseta seisnud toru, mis oli suures osas täidetud kütteõlijääkidega. Toru ots tamponeeriti, et reostus randa ei satuks. Õlireostuse likvideerimise teise etapi raames likvideeritakse ka reostunud betoonist toru.