Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinn laiendab talvist parkimiskorraldust ligi 30 tänavale

Tallinn laiendab talvist parkimiskorraldust ligi 30 tänavale

Detsembri alguses muudetakse järk-järgult osadel kvartalisisestel teedel parkimiskorraldust, et tänavaid paremini hooldada ja lumest puhastada. Parkimine saab olema keelatud teatud nädalapäevadel või kellaaegadel, autojuhtidel palutakse jälgida liiklusmärke.

Abilinnapea Vladimir Sveti sõnul korraldavad väiksematel tänavatel ja kvartalisisestel teedel talviseid heakorratöid linnaosavalitsused, kuid tänavakoristuse kvaliteedi tagamisel saavad oma panuse anda ka kohalikud elanikud. „Tavapärane parkimiskorraldus ei võimalda kitsamaid tänavaid puhastada viisil, mis tagaks mugava liiklemise ning teehoolduse parima kvaliteedi, sest kinni pargitud tänavatel on tänavahooldustehnika töö raskendatud. Seepärast peame mõned eriti kitsad tänavad autodest vabastama, et lumekoristus oleks tõhus,“ märkis Svet. „Loodame mõistvale suhtumisele ja usume, et linlased leiavad teatud päevadel oma autodele alternatiivsed parkimiskohad. See võimaldab hoolduspartneritel terve tänava ulatuses lund rookida või seda vajadusel ka välja viia, mis aitab kaasa tänavahoolduse kvaliteedi tõstmisele.“

Ajutine parkimiskorraldus rakendub detsembri alguses eri kohtades järk-järgult ning hakkab kehtima vastavate liiklusmärkide paigaldamisest. Kui möödunud hooajal katsetati ajutist parkimiskorraldust edukalt Kristiines Lille asumis ja Haaberstis Õismäe välisringi sisemisel poolel, siis tänavu rakendub see kõigis linnaosades. Talvine parkimiskorraldus rakendatakse kvartalisisestel tänavatel, kus Tallinna Transpordiameti ja linnaosavalitsuste andmetel takistasid pargitud autod teehooldust varasematel aastatel eriti teravalt.

Skeem

talvineparkimiskorraldus-pohja-tallinn.png