Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Vana-Kalamaja tänav avatakse kolmepäevase festivaliga

Rekonstrueeritud Vana-Kalamaja tänav avatakse kolmepäevase festivaliga 1.-3. septembril. Kavas on muusikalised etteasted, mängud, teatrietendused, kirbukas, ekskursioonid ja treeningud.

Tallinna abilinnapea Vladimiri Sveti sõnul sai Vana-Kalamaja tänav rekonstrueeritud teistsugusel moel kui teised linnatänavad enne seda. „Selleks, et leida ajaloolisele ja tähendusrikkale tänavale väärikas ja omanäoline lahendus, viidi läbi arhitektuurne konkurss. Oluline oli leida lahendus, mille keskmes oleksid kohalikud elanikud ja kergliiklejad. Järgmisena plaanime selliselt lahendada Koidu tänava Uues Maailmas. Täname kohalikke elanikke ja ettevõtjaid kannatlikkuse eest ja loodame, et uus tänav saab olema avaliku ruumi kujundamise seisukohast inspireeriv,“ ütles Svet.

Põhja-Tallinna vanema Manuela Pihlapi sõnul on kohalikud ettevõtted ja kogukond ehitustööde lõppu väga oodanud. “Ehitusperiood oli pikk ning muutis kõigi tänavakasutajate elu keeruliseks. Oleme tänulikud mõistmise eest ning usume, et Tallinna kaasaegseim ja huvitavaim tänav on kingitus kogu vaeva eest. Festivali eesmärk on äratada Vana-Kalamaja tänav ning kutsuda avastama uut tänavaruumi ja siin asuvaid ettevõtteid“.

„Festival saab alguse 1. septembril kell 17.00 rongkäiguga Tallinna Tuletõrjeühingu Puhkpilliorkestri saatel. Kolmepäevase festivali kavas on Anne Veski, Getter Jaani, INGER duo, Laura, Suured Tüdrukud ja mitmete teiste kodumaisete artistide esinemised. Rikkaliku programmi pakuvad nii Kalamaja muuseum kui ka raamatukogu, linnaruum on täidetud tänavaartistidega, Teoteatri kavas on lasteetendused ja festivali raames saab osaleda erinevates tantsu- ja joogatreeningutes. Maitseelamuste eest hoolitsevad kohalikud toitlustajad,” ütles linnaosavanem.

Festivalil on tänavaartistidel võimalik demonstreerida oma võimeid ja oskusi. Osalemissoovist palume teatada veebilehel https://forms.office.com/e/nZArjr7kE8

3. septembril kell 11-15 toimub Kalma haljakul kirbuturg. Huvi korral palume broneerida laud kauba müügiks hiljemalt 27. augustiks veebilehel https://forms.office.com/e/P5n2ZYXxsm

Vana-Kalamaja tänavafestivali kava: https://www.tallinn.ee/et/pohja/sundmus/vana-kalamaja-tanavafestival
Vana-Kalamaja tänavafestivali kava Facebookis:
https://fb.me/e/1oroWPfSH


Aasta kestnud Vana-Kalamaja rekonstrueerimistööde tulemusena sai Kalamaja asum peatänava, mis ühendab vanalinna ja mereäärt, ümberehitatud tänaval on antud jalakäijatele ja jalgratturitele autodega võrreldes rohkem ruumi. Tänavaruum sai uue ilme kaasaegse tänavamööbli, haljastuse ja väljakute abil. Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendati 2017. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö „Kasvulava“ põhjal, mille on loonud arhitektuuribüroo Kavakava OÜ arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Kristel Niisuke. Töid teostas Tallinna Teede AS.