Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna Politseiorkester

Tallinna politseiorkester, dirigent Riivo Jõgi

TALLINNA POLITSEIORKESTER, dirigent Riivo Jõgi

Tallinna politseiorkester on Tallinna linna haldusalasse kuuluv 33-liikmeline professionaalsetest muusikutest koosnev kollektiiv, mis kuni 31.12.2021 kandis nime Politsei- ja Piirivalveorkester. Viimane loodi 2010. aastal pärast taasiseseisvumist 1992. aastal asutatud endiste Politseiorkestri ja Eesti Piirivalve Orkestri baasil. Orkestri eelkäijaks on 1928. aastal loodud Tallinna Politseinike Kogu Puhkpilliorkester, mille tegevus peatati 1940. aastal. Orkestri peadirigendid on läbi aegade olnud Johannes Kostabi (1928-1940), Kaido Kodumäe (Politseiorkester 1992-2010), major Arvi Miido (Piirivalveorkester ja Politsei- ja Piirivalveorkester 1992-2014) ja Hando Põldmäe (2014-2021). Tallinna politseiorkestri peadirigent on Riivo Jõgi.

Orkestri esinemiste ampluaa on lai ja kontserdikalender stiililiselt mitmekülgne, kuhu kuulub esinemisi nii linna kui riiklikel üritustel, kontserte muusikafestivalidel, kontserdisaalides jm avalikel kui ka kinnistel üritustel.

Lisaks täiskoosseisulisele orkestrile on orkestril oma bigbänd, kuhu kuuluvad orkestri džässiarmastajatest muusikud nt Peedu Kass, Ülo Mälgand, Jaak Oserov, Danel Aljo, Roland Karu, Eno Kollom jpt ning mida juhendab Eesti üks bigbändimuusika eestvedajaid Siim Aimla. Samuti kuuluvad orkestri juurde ka väiksemad instrumentaalansamblid (vaskpillikvintett, puupillikvintett, saksofonikvartett), svingbänd ja dixieland ansambel.

Koostööd on tehtud enamuse Eesti tuntumate instrumentaal- ja vokaalsolistidega nagu Anne Veski, Tõnis Mägi, Ivo Linna, Bonzo, Ott Lepland, Karl-Erik Taukar, Mari Jürjens, Liisi Koikson, Tanel Padar, Gerli Padar, ansamblid Ultima Thule, Metsatöll, Singer Vinger, koorid RAM ja TLÜ meeskoor jpt ning välja antud hulganisti heliplaate erinevate solistide ja koosseisudega. Orkester on osalenud ka mitmetel muusika- ja tattoo festivalidel väljapool Eesti riigi piire, sh Austraalias, Kanadas, Hispaanias, Saksamaal, Soomes, Venemaal, Taanis, Hollandis jm.

 

Tallinna politseiorkestris mängivad:

Helge Oserov, Andres Maamees (flöödid); Ivar Säde, Imre Valmis, Katri Kaasik, Indrek Kalbus (klarnetid); Kristjan Kungla (fagott); Kadri Kartašev (oboe); Danel Aljo, Kalev Konsa, Roland Karu, Keio Vutt (saksofonid); Rodion Matvejev, Aivo Aasmaa, Marge Marján (metsasarved); Jaak Oserov, Andres Peetson, Tanel Kuusk, Silver Niinemets (trompetid); Ingvar-Vilmar Leerimaa, Margus Toompere, Guido Kongas, Kristin Sepp (tromboonid); Kristjan Kõrver (eufoonium); Priit Paabo, Ain Reispuk (tuubad); Eno Kollom, Marko Naissoo (löökpillid); Ülo Mälgand (klaver); Madis Arvisto (kitarr); Peedu Kass (kontrabass).

 

TALLINNA POLITSEIORKESTRI BIGBÄND, dirigent Siim Aimla

Tallinna politseiorkestri bigbänd on orkestri džässilembelistest muusikutest koosnev kollektiiv, mis on Eesti muusikamaastikul tegutsenud pikemat aega. 1992. aastast järjepidevalt tegutsenud bigbändi eelkäijaks olnud Politseiorkestri ja Piirivalveorkestri kollektiive saab pidada bigbändimuusika taaselustajateks ning varjusurmast väljatoojateks taasiseseisvunud Eesti riigis. Seda rolli kantakse ka täna olles antud muusikaliigi populariseerijateks ning paljude Eesti noorte džässmuusikute hüppelavaks. Politsei- ja Piirivalveorkestri bigbändi koosseisu kuulub mitmeid Eesti muusikaelus tuntud ja tunnustatud džässmuusikuid, nende seas Jaak Oserov, Danel Aljo, Ülo Mälgand, Peedu Kass, Roland Karu, Eno Kollom jpt.

 

Tallinna politseiorkestri vaskpillikvintett

Tallinna politseiorkestri vaskpillikvintetti kuuluvad klassikalisele vasekvintetile vastavalt trompetid, tromboon, metsasarv ja tuuba, vajadusel kaasatakse ka löökpillid. Vaskpillikvinteti repertuaar on lai, kuhu kuulub erinevas stiilis muusikat klassikast kuni tänapäeva popmuusikani, mistõttu sobib koosseis esinema nii pidulikel tseremooniatel nii sise- kui ka välistingimustes kui ka meeleolukatel ja vabamas võtmes üritustel.

 

Tallinna politseiorkestri puupillikvintett

Tallinna politseiorkestri puupillikvintett koosneb flöödist, oboest, klarnetist, metsasarvest ja fagotist. Kauni- ja pehmekõlaline kollektiiv sobib hästi ilmestama pidulikke aktusi ja üritusi siseruumides aga ka meeleolumuusikaks. Mitmekülgses repertuaaris leidub nii klassikalist muusikat kui ka armastatud estraadilugusid.

 

Tallinna politseiorkestri saksofonikvartett

Tallinna politseiorkestri saksofonikvartetti kuulub orkestri kõrgetasemeline saksofonirühm - sopransaksofon, altsaksofon, tenorsaksofon ja baritonsaksofon. Võimekate mängijate koosluse repertuaaris leidub nii maailmakuulsaid hitte armastatud ansamblitelt kui ka klassikat nii džässimaailmast, mispärast sobib koosseis ilmestama väga eriilmelisi sündmusi.

 

Tallinna politseiorkestri orkestri svingansambel

Tallinna politseiorkestri svingansamblisse kuulub orkestri rütmisektsioon - klahvpill, bass, kitarr, löökpillid ning saksofon, samuti on enamasti kaasatud ka mõni laulusolist. Kuigi nimi on svingansambel on koosseisu repertuaar väga mitmekülgne - mängitakse nii džässstandardeid kui ka popmuusikatöötlusid ja rockmuusikat. Koosseis on ideaalne ilmestamaks firmade sünnipäevasid, meeleolukaid ja suuremaid sündmusi ning on suurepärane ansambel mängimaks tantsumuusikat.

 

Tallinna politseiorkestri dixieland ansambel

Tallinna politseiorkesteri dixieland-ansambel viljeleb klassikalist ja algupärast džässi ning selle pillikoosseis on klarnet, trompet, tromboon, bandžo, susafon ning löökpillid. Repertuaar koosneb erinevate lugude eheda ja algupärase džässitöötlustest ning ka dixielandmuusika klassikasse kuuluvatest teostest. Meeleolukas kooslus sobib suurepäraselt esinema erinevatel vabamas võtmes üritustel.

 

Tellimine:

Ingrid Põldoja, orkestri juhataja

e-post: [email protected]

Tel: 57705829