Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

J. Poska - Reidi tee rattatee eskiisprojekt (mai 2024)

J. Poska - Reidi tee rattatee eskiisprojekt (mai 2024)

Tallinn soovib rajada J. Poska - Reidi tee rattatee, et parandada jalakäijate ja jalgratturite liikumisvõimalusi ning arendada jalgrattateede võrgustikku. Lisaks kavandatakse projekti raames Narva maantee 69 kinnistule olemasolevatele jalgteedele valgustus.

Projekti tutvustus toimus 15.05 kell 17.30 Mati Undi Muuseumis (L. Koidula 17). 

NB! Antud projekti esimene avalikustamine toimus 2023 aasta märtsis, mille raames tutvustati esimest visiooni ning koguti tagasisidet eskiisprojekti kohta.

Nüüd 2024 mais avalikustuv projekt on siiani eskiisprojekt, kuid tee lahendust on uuendatud. Sellega seoses kogume projektile uuesti tagasisidet, mida saab jätta siin veebilehel olevasse tagasiside vormi! Eelmine aasta projektile jäetud tagasiside on siiani aktuaalne ning võetakse sisendiks põhiprojekti valmimisel. 

Eskiisprojekti tutvustuse salvestus 15.05 Mati Undi muuseumis:

Projekti visualiseeringu videoga saab tutvuda siin:


Projektiga kavandatav rattatee hakkab ühendama Reidi teed ja J. Poska tänavat ning tuleb olemasoleva jalgtee asemele. Kavandatud on 3 meetri laiune asfaltkattega jalgrattatee ja 2,5 meetri laiune sillutiskivikattega jalgtee. Jalgtee katendi valik lähtub ala pargilikust iseloomust ning võimaldab mugavat liiklemist ka lapsevankri, rulaatori ning ratastooliga. Projekteeritav ala hõlmab ka Narva maantee ja J. Poska tn ristmikku, kuna see on mereääre ja Kadrioru vahelise rattaühenduse lahutamatu osa.
 
reidiposka.png
Asukohaskeem:
  • Oranži joonega on tähistatud projekteeritava jalgrattatee asukoht.
  • Sinised jooned tähistavad rekonstrueeritavaid jalgteelõike 
  • Helekollane tähendab kavandatavat välisvalgustust.
NB! Tegemist on esialgsete eskiis lahendusega, mida täpsustakse edasisel projekteerimisel projekti avalikustamise järel.

Tutvu 2024 aasta eskiisprojekti materjalidega siin:
Seletuskiri

Reidi_JPoska_rattatee_seletuskiri.pdf

Asendiplaan 1

Reidi_JPoska_asendiplaan1.pdf

Asendiplaan 2

Reidi_JPoska_asendiplaan2.pdf

Üldine ratta- ning jalgteede asendiplaan

rattatee ning jalgtee_0.pdf


Tagasiside vorm

Ettepanekuid projekti kohta saab uuesti esitada kuni  26. maini, kasutades selleks allolevat tagasiside vormi. Tuletame meelde, et eelmisele eskiisprojektile jäetud tagasiside on siiani aktivne ning edastatud projekteerijale põhiprojekti etappi saades arvestamiseks.
 

Vorm avatud alates 07.05.2024 kuni 26.05.2024.

 

Viimati muudetud 30.05.2024