J. Poska - Reidi tee rattatee põhiprojekt (september 2024)
Projekti eesmärk on Tallinna Kesklinnas asuvale Narva mnt 69 kinnistule projekteerida rattatee, mis ühendaks Reidi teed ja J. Poska tänavat. See tagab ühenduse Narva maantee ja Reidi tee vahel ning võimaldab sealt edasi liikuda Pirita promenaadile.
Poska-Reidi rattatee põhiprojekti avalik tutvustus toimus 4. septembril kell 17.30 läbi veebi Microsoft Teams vahendusel. Tutvustus on järelvaadatav allpool.
Asukohaskeem
Oranži joonega on tähistatud projekteeritava jalgrattatee asukoht. Sinised jooned tähistavad rekonstrueeritavaid jalgteelõike ning helekollane kavandatavat välisvalgustust. Alusplaanina on kasutatud Maaameti kaardirakendust.
Projekti lühikirjeldus
Trassi valikul on lähtutud põhimõttest, et olemasolev kõrghaljastus oleks võimalik säilitada. Trassi asendiplaanilisel lahendamisel on arvestatud pargipuude paiknemise ja juurekaitsevööndite ulatusega. Sirgel puudevabal lõigul projektala põhjaosas on teele antud veidi loogelisust, et muuta teerajatis pargis orgaanilisemaks.
Jalg- ja rattatee äärde on projekteeritud puhkekohad pinkide, prügikastide ja rattahoidjatega. Lisaks on projekteeritud uus kattelahendus suunal Narva mnt bussipeatus – Tuukri tänav ning Liivaoja tn 4 – Narva mnt. Kõikidele valgustamata pargiteedele on projekteeritud välisvalgustuslahendus.
Piirkonna looduslike väärtuste säilimiseks ja suurendamiseks on käesoleva ehitusprojektiga arvestatud:
- Kõrg- ja madalhaljastuse kombineerimisega on tagatud piirkonnale sobilik mikrokliima – olemasolevale kõrghaljastusele on lisatud põõsarinnet;
- Kasutatud on meie kliimas järgiproovitult vastupidavaid liike, mis sobituvad pargi olemasoleva liigilise koosseisuga;
- Tagatud on Tallinna rohevõrgustiku toimimine, lindude ja nahkhiirte elutegevuseks vajalik kõrghaljastus ning kõrge rohttaimestikuga alad. Puudest on likvideeritud vaid üksikud ohtlikud puud (puistut ei ole liigselt harvendatud);
- Teekatted ning elektrikaablid on projekteeritud olemasolevatele teetrassidele, arvestades maksimaalselt olemasolevate puude juurekaitsealade paiknemise ning võrade kõrgustega, olemasolevaid kõrge rohttaimestikuga alasid ei ole vähendatud;
- Välisvalgustuse valgustugevus on projekteeritud arvestades nahkhiirte harjumusi, kuid samas tagades piisava valgustuse inimeste turvaliseks liiklemiseks. 4 m kõrgused valgustid on kavandatud ca 25 m vahemaa tagant, valgusvihud on suunatud maapinna poole.
Tutvu põhiprojekti materjalidega siin:
- Seletuskiri (maastikuarhitektuuri osa)
- Asendiplaan (koos liiklusskeemiga)
- Vertikaalplaneering
Reidi-Poska projekti avalikustamine ja tagasiside:
Antud projekti esimene avalikustamine toimus 2023 aasta märtsis, mille raames koguti tagasisidet esialgse eskiisprojekti kohta.
Uuendatud eskiisprojekti tutvustus toimus 15.05.2024 Mati Undi Muuseumis. Tagasisidet oli võimalik anda veebivormi kaudu alates 07.05.2024 kuni 26.05.2024.
Oleme 2023. aasta tagasiside koos vastustega koondanud teemade kaupa ühtsesse faili. Samuti oleme avalikustanud detailse tabelina 2024. aasta eskiisprojektile antud tagasiside koos vastustega. Tagasiside kommentaarides on kõik isiklikud andmed välja võetud, et tagada kodanike anonüümsus vastavalt andmekaitse tingimustele.
Mõlema failiga saab tutvuda siin:
- 2023 aasta kokkuvõtlik tagasiside: Tagasiside 2023 kokkuvõte (1).pdf
- 2024 aasta detailne tagasiside tabel: Tagasiside 2024 Tabel (1).pdf