Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Nutikas orienteerumispäev Tallinna Priisle Lasteaias

Nutikas orienteerumispäev Tallinna Priisle Lasteaias

Nutikas orienteerumispäev Tallinna Priisle Lasteaias.

21. aprillil toimus meie lasteaias põnev ja nutikas orienteerumismäng. Orienteerumisel kasutasid lapsed tahvelarvuteid. Mäng toimus juba kolmandat aastat järjest. Sellel aastal  osalesid: Kihnu lasteaed, Sikupilli lasteaed, Vormsi lastead, Kivila lasteaed, Läänemere lasteaed ja Priisle lasteaed.
Mängu läbiviimisel kasutasime Actionbound äppi. Koostasime raja, mis hõlmas meie lasteaia õueala ja märkisime ära punktid, kuhu lapsed pidid jõudma. Igas punktis avanes lastele tahvelarvutis küsimus ja kolm vastuse varianti, lapsed pidid valima õige. Kuna Tallinn on Euroopa roheline pealinn 2023 ja käimas on ka liikumisaasta, puudutasid  küsimused vastavaid teemasid.
Iga lasteaia meeskonnas oli neli last, et oleks võimalik orienteerumisel ja ülesannete lahendamisel üksteisega arutada ja üksteisele toeks olla. Vaja läks väga erinevaid oskusi: tahvelarvuti kasutamine ja kaardist arusaamine. Lugemisoskus, et aru saada küsimustest ja vastustest (siin õpetajad ka pisut aitasid). Kui mõni küsimus tunduski pisut keeruline, siis üheskoos saadi ikka hakkama ning jõuti õigete lahenduste ja vastusteni. Oluline oli koostöö ja üksteise kuulamine.
Lastele üritus väga meeldis, oli nii põnev. Kohtumiseni juba järgmisel aastal!