Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Projekt “Õppeaiad”

Projekt “Õppeaiad”

Toetaja: Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet, Tallinna Haridusamet
Sihtrühm: 1.-3. klassid

Projekti kirjeldus:

Keelekümblusmetoodika põhineb näitlikustamisel ja aktiivõppemeetodite kasutamisel. Just isiklik kogemus ja praktiline tegevus on ääretult olulised. Seetõttu võimaldab antud õppeaed rakendada õpetajatel oma töös järgmisi suundi:

  • aiataimede tundmaõppimine, taime kasvu protsess (maitsetaimed, köögiviljad) loodusõpetuse seisukohalt. Tõepoolest ei olnud paljud lapsed kunagi näinud seda, kuidas kasvavad köögiviljad, mis moodustavad meie toitumise aluse.
  • õppeaia kasutamine visuaalse abivahendina eesti keele õppimisel. Kuna paljud taimede ja kasvatamisega seotud terminid on laste jaoks uued ka nende endi emakeeles, siis eestikeelsete terminite õppimine praktiliste tundide ajal läheb palju edukamalt ja kvaliteetsemalt. Õppeaias saab uurida kooli taimede kasvu ja arengu protsesse täies mahus: alates pinnase ettevalmistamisest seemnete istutamise jaoks ning lõpetades viljade ning uute seemnete korjamisest.
  • teraapiline suund. Me näeme, et iga aastaga on koolis üha rohkem hariduslike erivajadustega lapsi. Näiteks, kinesteetikud, kelle jaoks on õpiprotsessi ajal oluline kompamine. Samuti võib nooremas koolieas õppeaia eest hoolitsemine, selle jälgimine olla ka teiste hariduslike erivajadustega laste jaoks omamoodi teraapiline tegevus, mis aitab maandada õpiprotsessiga seotud pinge taset.

Viimati muudetud 25.09.2023