Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Projekti kokkuvõte

Projekti kokkuvõte

Mereröövel Rogerist sai tubli Euroopa Liidu kodanik

Tallinna Lepatriinu Lasteaia lapsed ja personal osalesid okroobrist, 2012 -  september, 2014 rahvusvahelises Comenius koolidevahelises koostööprojektis “ Who is Jolly Roger"
Projekti rahastas SA Archimedes. Meie lasteaiale oli see teine Comenius projekt.

Kahe aasta jooksul tegid koostööd partnerid seitsmest Euroopa riigist: Inglismaalt, Norrast, Taanist Belgiast, Saksamaalt. Hispaaniast ja Eestist. Projekti koordinaator oli Hotspur Primary School (Newcastle-upon-Tyne) ning meie lasteaia projektijuhiks õpetaja Kertu Mellikov.
Meie ülipõnev projekt haaras lapsi vanuses 3-13. Projekti põhieesmärgiks oli laste loovuse arendamine. Projekti tegevused lõimisid omavahel kõik õppekava valdkonnad, eriline rõhk oli suunatud tervisekasvatusele  ja empaatiavõime arendamisele.
Projektitöö alguses sai iga laps merikajaka poolt toodud jutukese põhjal endale ette kujutada  mereröövel Rogerit, kes elas üksikul saarel ilma sõpradeta. Roger toitus ebatervislikult, oli ülekaaluline, ei teinud sporti....  Lapsed kutsuti Rogerile appi - aitama Rogerit muutuda. Merikajakas, kes Eestis sai nimeks Emmeliine, tõi lastele järjest uusi sõnumeid Rogeri elu kohta ning  uusi ülesandeid. Esimene ülesanne Emmeliinelt lastele oli ehitada Rogerile paat. Suurel paadipeol valisid lapsed Rogerile kõige ilusama paadi, mis rändas koos õpetajatega Brügge linna Rogeri paatide võistlusele linna ühel suuremal kanalil.Emmeliinelt saadud  ülesannete kaudu õppisid lapsed uusi mänge, valmistasid põnevaid toite, tutvusid erinevate maade laulude ja muusikaga, keele ja sümboolikaga.
Projekti lõpupeol tuli  Roger laste ette -  sihvakas, sprotlik, rõõmus, abivalmis. Roger tänas kõiki lapsi, kes aitasid tal oma elu muuta.
Projekti käigus said kõik maad külalisi vastu võtta. Eestis viibisid meie projektipartnerid 2013 aasta oktoobris. Meie lasteaiast reisis 8 pedagoogi kokku  kolmteist korda.
Projekt “Who is Jolly Roger?” oli harivaks kogemuseks kõikidele osalevatele partnerkoolidele töötades ühtse ja sõbraliku  meeskonnana.

Lõbus Roger seilab üle kogu maailma ringi rääkides inimestele, et ka nemad võivad muutuda, just nii, nagu tema seda tegi.

 

Lehekülge haldab:

Tiiu Parbus, direktor
tel 6566424; 5115321, e-post:[email protected]

Viimati muudetud 27.02.2024