Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Pronksi kaart.png
Rekonstrueerimise tulemus:

• jalakäijatele ja jalgratturitele rohkem ruumi
• sõiduteest eraldatud rattateed
• rohkesti uut haljastust - mõlemale tänavapoolele istutatakse kokku 43 puud ning 1372 põõsast
• uuendatakse kõik maa-alused tehnovõrgud
• ehitatakse välja nüüdisaegne tänavavalgustus

Jõe ja Pronksi tänava rekonstrueerimine

Oktoobris algab Jõe ja Pronksi tänava täiemahuline rekonstrueerimine. Praegu peamiselt autokeskne tänavaruum kujundatakse ümberkaasaegseks, turvaliseks ja kõigi liiklemisviisidega arvestavaks.

Rekonstrueerimise tulemusena paranevad jalakäijate liikumisvõimalused ning luuakse sõiduteest eraldatud jalgrattateed, lisaks ka jalakäijatele pisikest vahepeatust võimaldavad haljastustaskud.

Lisaks mahub tänavatele ka rohkesti uut haljastust - tänavat kaunistama puudealleed mõlemal pool. Kokku istutakse rekonstrueerimise käigus 43 uut puud ning lisandub ka 1372 põõsast.

Samuti uuendatakse kõik maa-alused tehnovõrgud – vesi, kanalisatsioon, gaas, elekter ning ehitatakse välja kaasaegne tänavavalgustuse taristu.

Liikluskorraldus Pronksi tänaval alates 20. veebruarist 2023

20230210_Joe-Pronksi.png


Esmaspäeval, 20. veebruaril kell 10 muutub taas liikluskorraldus rekonstrueeritaval Pronksi tänaval – kogu tänava ulatuses ning ka Jõe tänaval on mõlemas suunas liiklusele avatud üks sõidurada.

Senisele Narva maantee ja Gonsiori tänava vahelisele Liivalaia tänava suunalisele sõidurajale lisandub teine sõidurada ning antud lõigul saab esmaspäeval, 20. veebruaril kella 10-st alates liigelda ka Ahtri tänava suunas. Ülejäänud töömaa osades jääb kehtima senine liikluskorralduslik lahendus. Liiklejatelt palutakse tähelepanelikkust, mõistvat suhtumist ja töömaal kehtestatud piirkiiruse järgimist.

Rohkem infot: https://opinfo.tallinn.ee/menetlus/86122 (palun kopeerige link ja kleepige see oma brauseri aadressiribale).  

 

Liikluskorraldus Jõe tänaval alates 18. jaanuarist 2023

Alates kolmapäevast, 18. jaanuarist on rekonstrueerimise tõttu autoliiklusele osaliselt suletud Jõe tänav Tallinna kesklinnas.
 
Jõe tänaval on 18. jaanuari hommiku kella 10-st alates suletud üks sadama poole suunduv sõidurada. Alates reede, 20. jaanuari hommiku kella 10-st alates jääb Jõe tänaval mõlemal suunal avatuks üks sõidurada ja lubatud sõidukiirus on piiratud. Ümberkorraldused kestavad kuni tänava rekonstrueerimise lõpuni tänavu sügisel. 

Liikluskorraldus Pronksi tänaval alates 20. detsembrist 2022 

20. detsembri õhtul taasavatakse rekonstrueeritaval Pronksi tänaval liiklusele üks sõidurada Narva mnt ja Gonsiori tn vahelises lõigus, sõidusuunaga Narva maanteelt Tartu maantee poole. Pronksi tänava Gonsiori tänava ja Tartu maantee vahelises lõigus on liiklusele jätkuvalt avatud mõlemas suunas üks sõidurada. Nimetatud lõik oli liiklusele suletud kahe nädala jooksul, et ehitaja saaks läbi viia suuremahulisi töid kommunikatsioonide rajamiseks Narva maantee ja Pronksi tänava piirkonnas.

Muudatused Pronksi tänaval-1.png

Liiklus Narva maanteel: ühistranspordile parema liikumisvõimaluse tagamiseks muudetakse Narva maanteel Pirita tee ja Petrooleumi tn vahelises lõigus üks Narva maantee linna suunduv sõidurada ühistranspordirajaks. Narva maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul suunatakse Viru väljakule suunduv liiklus bussirajale ning vasakpöörde rada hakkab paiknema trammitee kõrval.
 
Liiklus Narva maanteel Pronksi ristmikul: Narva maanteelt linnast väljuval suunal saab sõita ainult otse (ei ole lubatud parempööre Pronksi tänavale ja vasakpööre Jõe tänavale). Narva maantee linna siseneval suunal saab sõita otse ja sooritada parempööret Jõe tänavale (keelatud on vasakpööre Pronksi tänavale).
 
Liiklus Pronksi tänaval: Liikudes Pronksi tänaval suunaga Narva maanteelt Tartu maantee poole ei ole lubatud teha vasakpööret Gonsiori tänavale ja Kunderi tänavale. Liivalaia ristmikul säilib tänane liikluskorraldus, st kõik täna ristmikul lubatud pöörded saab sooritada ka pärast liikluskorralduse muudatust.
 
Liiklus Raua tänaval: Raua tänav suletakse osaliselt Gonsiori tn ja Pronksi tn vahelises lõigus. Nimetatud Raua tänava lõigul on võimalik liigelda vaid kohalikel elanikel suunaga Gonsiori tänavast kuni Pronksi tänavani. Pronksi tänavalt parempööre Raua tänavale ei ole lubatud. Raua tänav suletakse Pronksi tänavast kuni Pronksi 7 ja  Raua 21 hoovi sissesõiduni. Sissesõit hoovi jääb avatuks. Ligipääs liiklusele avatud Raua tänava lõigule toimub Kreutzwaldi tänava poolt.
 
Liiklus Gonsiori ja Pronksi tänavate ristmikul: Gonsiori tänava linna suunduval suunal (muutsuuna rajalt) tagatakse koos otseliikujatega vasakpööre Pronksi tänavale. Pronksi  tänavalt suunaga Tartu maanteelt on Gonsiori tänavale lubatud sooritada pöördeid vastavalt Gonsiori tänaval lubatud muutsuuna liikluse suunale.

Liikluskorraldus alates 6. detsembrist kuni 20. detsembrini 2022


Teisipäeval, 6. detsembril kell 10.00 muutub liikluskorraldus Pronksi tänaval Narva mnt ja Gonsiori tn vahelisel lõigul – seoses ümberehitustöödega on autoliiklusele suletud Pronksi tänav lõigus Narva mnt kuni Raua tn ning liiklusele on suletud ka Pronksi ja Raua tänava ristmik. Pronksi tänav Raua ja Gonsiori tänavate vahelises lõigus on samuti tavaliiklusele suletud. Kohalikele elanikele on Raua ja Gonsiori tänavate vahelisele lõigule tagatud juurdepääs Gonsiori tänava poolt. Kunderi ja Gonsiori tänava vahelises lõigus on avatud üks sõidurada mõlemas suunas. Pronksi tänava Narva mnt ja Raua tn vaheline lõik ning Pronksi ja Raua tn ristmik on liiklusele suletud. Raua tänav on suletud Pronksi tänava ristmiku piirkonnas.

Tööde tegemise ajal on kohalikele elanikele tagatud juurdepääs oma majade juurde. Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt. Muudatused kehtivad kuni 20. detsembri õhtuni.

 

Pronksi tn Gonsiori tn ja Kunderi tn vaheline lõik (17.11.2022 - 14.11.2022)

 

kaart2.jpg

Antud lõigus hakkavad tööd 17. oktoobril. Kehtivad kõik samad piirangud nagu eelpool kirjeldatud etapil. Lisaks suletakse liiklusele Pronksi tn Gonsiori tn ja Kunderi tn vaheline lõik. Teed suletakse Pronksi tn kogu ristlõike laiuses, kaasa arvatud väljapääs E.Viiralti tänavalt Pronksi tänavale. Nii Pronksi tn – Gonsiori tn kui ka Pronksi tn - Kunderi tn ristmikud jäävad autoliiklusele avatuks.

Ümbersõit toimub Kivisilla tn kaudu. Jalakäijatele olulisi piiranguid ei rakendu.  

Ehitaja tagab ohutu läbipääs jalakäijatele ning tööde teostamise ajal on kohalikele elanikele tagatud ka juurdepääs oma majade juurde. Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt.
 

Pronksi tn lõigus Narva mnt kuni Raua tn (10.10.2022 - 17.10.2022) 

 

kaart_etappI.jpg


10. oktoobril 2022 suletakse Pronksi tn lõigus Narva mnt kuni Raua tn (välja arvatud ristmikud). Sel päeval suletakse see tänavalõik autoliiklusele mõlemas suunas. Kuna tegemist on lõiguga, kus on rohkesti väljavahetavaid maa-aluseid tehnovõrke, siis hõlmab ehitus kogu sõidutee laiuse.

Nii Narva mnt - Pronksi tn kui ka Raua tn - Pronksi tn ristmikud jäävad autoliiklusele avatuks. Narva mnt - Pronksi tn, Narva mnt - F. R. Kreutzwaldi tn ja – Raua tn - F. R. Kreutzwaldi tn ristmikute fooride tsükkel seadistatakse ümber.

Samuti jäävad jalakäijatele avatuks kõnniteed. Tööde teostamise ajal on kohalikele elanikele tagatud juurdepääs oma majade juurde. Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt.

Ümbersõiduks saab kasutada nii Raua tänavat kui ka Narva maanteed.

 

Avalik tutvustus

29. septembril toimus Tallinna Ülikooli Mare maja auditooriumis avalik kohtumine, kus tutvustati detailsemalt rekonstrueerimisega seonduvat ajagraafikut ja etappe, ajutist liikluskorraldust, koju pääsemist ja muud töödega kaasnevat olulist infot. Kohtumisel osalesid ja küsimustele vastasid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, Kesklinna Valitsuse ning töövõtja esindajad. 

Vaadake videot:

 

Ümbersõidu skeem. Allalaetav pdf fail.

Pronksi_Ümbersõit-1.png

Mõistame, et ehitustööd tekitavad ebamugavusi kohalike elanikele ja teistele liiklejatele, kuid loodame mõistvale suhtumisele. Palume kõigil liiklejail järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid.