Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pronksi tänava projekt

Pronksi kaart.png
Rekonstrueerimise tulemus:

• jalakäijatele ja jalgratturitele rohkem ruumi
• sõiduteest eraldatud rattateed
• rohkesti uut haljastust - mõlemale tänavapoolele istutatakse kokku 43 puud ning 1372 põõsast
• uuendatakse kõik maa-alused tehnovõrgud
• ehitatakse välja nüüdisaegne tänavavalgustus

Jõe ja Pronksi tänava rekonstrueerimine

Oktoobris 2022 algas Jõe ja Pronksi tänava täiemahuline rekonstrueerimine. Praegu peamiselt autokeskne tänavaruum kujundatakse ümberkaasaegseks, turvaliseks ja kõigi liiklemisviisidega arvestavaks.

Rekonstrueerimise tulemusena paranevad jalakäijate liikumisvõimalused ning luuakse sõiduteest eraldatud jalgrattateed, lisaks ka jalakäijatele pisikest vahepeatust võimaldavad haljastustaskud.

Lisaks mahub tänavatele ka rohkesti uut haljastust - tänavat kaunistama puudealleed mõlemal pool. Kokku istutakse rekonstrueerimise käigus 43 uut puud ning lisandub ka 1372 põõsast.

Samuti uuendatakse kõik maa-alused tehnovõrgud – vesi, kanalisatsioon, gaas, elekter ning ehitatakse välja kaasaegne tänavavalgustuse taristu.

Liikluskorraldus alates 12. septembrist 2023


378213002_689905413021762_8367951732246913799_n.png
Teisipäeval, 12. septembril avatakse liiklusele Liivalaia–Tartu maantee–Rävala ja Pronksi tänava ristmik.

Pronksi tänava Tartu maantee ja Raua tänava vahelises lõigus on liiklusele avatud mõlemas suunas üks sõidurada. Pronksi tänavalt ei saa sooritada pööret Gonsiori tänavale. Kesklinnast väljuvat suunda teenindavad Raua ja Kunderi tänavad. Nii Pronksi ja Gonsiori tänava kui ka Pronksi ja Kunderi tänava ristmikud jäävad autoliiklusele avatuks. 

Avatud teelõigul jätkuvad veel väikesemahulised ehitus- ja märgistustööd, mis võivad ajutiselt häirida liiklust.

 

Liikluskorraldus alates 01. septembrist 2023

Liikluskorraldus Pronksi tänaval 1.-15.09.2023_0.png
1. septembril avatakse osaliselt liiklusele Pronksi tänava Raua, Gonsiori ja Kunderi ristmikud. Seoses sellega muudetakse ajutiselt Gonisori tänava liikluskorraldust. Gonsiori tänava muutsuunarada hakkab teenindama linna sisenevat liiklust ning Raua ja Kunderi tänav kesklinnast väljuvat liiklust.
 
Esialgse plaani kohaselt jääb ajutine liikluskorraldus kehtima kuni 15. septembrini, mil on kavas avada liiklus Tartu maantee ja Pronksi tänava ristmikul. Soov on avada see ristmik autoliiklusele esimesel võimalusel, ent avamise aeg sõltub betooni kuivamise kiirusest. Ristmikule on paigaldatud ka spetsiaalsed andurid, mis jälgivad olukorda ning kui tingimused võimaldavad, siis avatakse liiklus.
 
Kesklinna Vene Gümnaasiumi ja Tallinna 21. Kooli juurde pääsemiseks soovitame kasutada järgmisi marsruute: Gonsiori-Pronksi-Kunderi või Gonsiori-Pronksi-Raua.
 
Ühistranspordi sujuvamaks korraldamiseks tulevad alates 1. septembrist kesklinna kriitilisematele ristmikele reguleerijad, kes abistavad liikluse korraldamist tööpäeviti kell 8-11 ja 14-18.30. Reguleerijad hakkavad liiklust korraldama Ahtri-Jõe, Kreutzwaldi-Raua, Kreutzwaldi-Gonsiori, Kreutzwaldi-Kunderi ristmikel ning Viru ringil. Viru ringil toimub reguleerimine ainult pärastlõunal.

Liikluskorraldus alates 03. juulist 2023

Täissuuruses faili saab alla laadida SIIT.
Detailsem operatiivne infohttps://opinfo.tallinn.ee/menetlus/86122   

Alates 11. juulist liiklusele on avatud kaks Pronksi tänava ristmikku

Tallinna Kesklinnas jätkuvad Pronksi tänava rekonstrueerimistööd, kuid alates 11.07.2023 on liiklusele avatud Pronksi – Raua ja Pronksi – Gonsiori ristmikud. Kesklinna suunal saab Gonsiori tänavalt teha parempööret Pronksi tänavale. Piki Gonsiori tänavat saab sõita kuni Raua tänava ristmikuni ning liiklusele on avatud Pronksi tänava lõik Gonsiori ja Raua tänava vahel.
Jõe-Pronksi uus.png

Pronksi ja Gonsiori tänava ristmiku sulgemine 2. mai - 30. juunini 2023

Seoses Jõe ja Pronksi tänavate täiemahuliste rekonstrueerimistöödega suletakse teisipäevast, 2. maist kuni 30. juunini liiklusele Pronksi ja Gonsiori tänava ristmik. Sulgemine on seotud maa-aluste kommunikatsioonitrasside rajamistöödega ristmiku piirkonnas.

Lähim ümbersõit on Kreutzwaldi tänava kaudu. Samuti on alates 29. aprillist avatud Liivalaia tänava ja Rävala pst poolt sõites parempööre Pronksi tänavalt Kunderi tänavale. Ühistranspordi marsruutides sulgemine täiendavaid muudatusi kaasa ei too.

Gonsiori-Pronksi ristmik.jpg
Muudetud liikluskorraldus Pronksi tänaval 7. aprillil 
Pronksi liikluskorraldus 7.04.23.png

Seoses ehitustöödega suletakse Pronksi tänaval reede, 7. aprilli kella 9-st kuni kella 16-ni Tartu maantee suunaline liiklus lõigul Gonsiori tänavast kuni Tartu maanteeni.

Sulgemine on tingitud ehitusobjekti läbiva ajutise tee rajamisest uude teekoridori, mis tagab autoliikluse ja ehitustööde ohutuse.

Sulgemise perioodil on Pronksi tänava Liivalaia suunas autoga liiklejatel lubatud vasak- ja parempööre Gonsiori tänavale. Jõe ja Pronksi tänav Ahtri tänava suunas on autoga liiklejatele kogu pikkuses sõidetav sarnaselt varasemale liikluskorraldusele.

Jalakäijate liiklemine on korraldatud lõigu ühes servas läbi Politseiaia pargi ja teises servas läbi E. Viiralti tänava.

Liikluskorraldus Kunderi tänaval alates 03. aprillist 2023

Seoses Jõe-Pronksi tänava täiemahulise rekonstrueerimistöödega suletakse esmaspäevast, 3. aprillist kuni 28. aprillini 2023 liiklusele Kunderi tänav. Pronksi tänaval jääb mõlemas suunas liiklusele avatuks üks sõidurada ja sõidukid, mis varasemalt said Tartu mnt poolt sõites keerata paremale Kunderi tänavale, saavad teha nüüd parempöörde Gonsiori tänavale.
Joe-Pronksi-Kunderi 04.04.png
Sulgemine on seotud suuremahuliste töödega, mille käigus tehakse alates Kunderi ja Pronksi ristmikult Kunderi tänava suunas  maa-aluste kommunikatsioonide rajamistöid.

Liikluskorraldus Pronksi tänaval alates 20. veebruarist 2023

Esmaspäeval, 20. veebruaril kell 10 muutub taas liikluskorraldus rekonstrueeritaval Pronksi tänaval – kogu tänava ulatuses ning ka Jõe tänaval on mõlemas suunas liiklusele avatud üks sõidurada.

Senisele Narva maantee ja Gonsiori tänava vahelisele Liivalaia tänava suunalisele sõidurajale lisandub teine sõidurada ning antud lõigul saab esmaspäeval, 20. veebruaril kella 10-st alates liigelda ka Ahtri tänava suunas. Ülejäänud töömaa osades jääb kehtima senine liikluskorralduslik lahendus. Liiklejatelt palutakse tähelepanelikkust, mõistvat suhtumist ja töömaal kehtestatud piirkiiruse järgimist.
20230210_Joe-Pronksi.png

Liikluskorraldus Jõe tänaval alates 18. jaanuarist 2023

Alates kolmapäevast, 18. jaanuarist on rekonstrueerimise tõttu autoliiklusele osaliselt suletud Jõe tänav Tallinna kesklinnas.
 
Jõe tänaval on 18. jaanuari hommiku kella 10-st alates suletud üks sadama poole suunduv sõidurada. Alates reede, 20. jaanuari hommiku kella 10-st alates jääb Jõe tänaval mõlemal suunal avatuks üks sõidurada ja lubatud sõidukiirus on piiratud. Ümberkorraldused kestavad kuni tänava rekonstrueerimise lõpuni tänavu sügisel. 

Liikluskorraldus Pronksi tänaval alates 20. detsembrist 2022 

20. detsembri õhtul taasavatakse rekonstrueeritaval Pronksi tänaval liiklusele üks sõidurada Narva mnt ja Gonsiori tn vahelises lõigus, sõidusuunaga Narva maanteelt Tartu maantee poole. Pronksi tänava Gonsiori tänava ja Tartu maantee vahelises lõigus on liiklusele jätkuvalt avatud mõlemas suunas üks sõidurada. Nimetatud lõik oli liiklusele suletud kahe nädala jooksul, et ehitaja saaks läbi viia suuremahulisi töid kommunikatsioonide rajamiseks Narva maantee ja Pronksi tänava piirkonnas.

Muudatused Pronksi tänaval-1.png
Liiklus Narva maanteel: ühistranspordile parema liikumisvõimaluse tagamiseks muudetakse Narva maanteel Pirita tee ja Petrooleumi tn vahelises lõigus üks Narva maantee linna suunduv sõidurada ühistranspordirajaks. Narva maantee ja Kreutzwaldi tänava ristmikul suunatakse Viru väljakule suunduv liiklus bussirajale ning vasakpöörde rada hakkab paiknema trammitee kõrval.
 
Liiklus Narva maanteel Pronksi ristmikul: Narva maanteelt linnast väljuval suunal saab sõita ainult otse (ei ole lubatud parempööre Pronksi tänavale ja vasakpööre Jõe tänavale). Narva maantee linna siseneval suunal saab sõita otse ja sooritada parempööret Jõe tänavale (keelatud on vasakpööre Pronksi tänavale).
 
Liiklus Pronksi tänaval: Liikudes Pronksi tänaval suunaga Narva maanteelt Tartu maantee poole ei ole lubatud teha vasakpööret Gonsiori tänavale ja Kunderi tänavale. Liivalaia ristmikul säilib tänane liikluskorraldus, st kõik täna ristmikul lubatud pöörded saab sooritada ka pärast liikluskorralduse muudatust.
 
Liiklus Raua tänaval: Raua tänav suletakse osaliselt Gonsiori tn ja Pronksi tn vahelises lõigus. Nimetatud Raua tänava lõigul on võimalik liigelda vaid kohalikel elanikel suunaga Gonsiori tänavast kuni Pronksi tänavani. Pronksi tänavalt parempööre Raua tänavale ei ole lubatud. Raua tänav suletakse Pronksi tänavast kuni Pronksi 7 ja  Raua 21 hoovi sissesõiduni. Sissesõit hoovi jääb avatuks. Ligipääs liiklusele avatud Raua tänava lõigule toimub Kreutzwaldi tänava poolt.
 
Liiklus Gonsiori ja Pronksi tänavate ristmikul: Gonsiori tänava linna suunduval suunal (muutsuuna rajalt) tagatakse koos otseliikujatega vasakpööre Pronksi tänavale. Pronksi  tänavalt suunaga Tartu maanteelt on Gonsiori tänavale lubatud sooritada pöördeid vastavalt Gonsiori tänaval lubatud muutsuuna liikluse suunale.

Liikluskorraldus alates 6. detsembrist kuni 20. detsembrini 2022


Teisipäeval, 6. detsembril kell 10.00 muutub liikluskorraldus Pronksi tänaval Narva mnt ja Gonsiori tn vahelisel lõigul – seoses ümberehitustöödega on autoliiklusele suletud Pronksi tänav lõigus Narva mnt kuni Raua tn ning liiklusele on suletud ka Pronksi ja Raua tänava ristmik. Pronksi tänav Raua ja Gonsiori tänavate vahelises lõigus on samuti tavaliiklusele suletud. Kohalikele elanikele on Raua ja Gonsiori tänavate vahelisele lõigule tagatud juurdepääs Gonsiori tänava poolt. Kunderi ja Gonsiori tänava vahelises lõigus on avatud üks sõidurada mõlemas suunas. Pronksi tänava Narva mnt ja Raua tn vaheline lõik ning Pronksi ja Raua tn ristmik on liiklusele suletud. Raua tänav on suletud Pronksi tänava ristmiku piirkonnas.

Tööde tegemise ajal on kohalikele elanikele tagatud juurdepääs oma majade juurde. Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt. Muudatused kehtivad kuni 20. detsembri õhtuni.

 

Pronksi tn Gonsiori tn ja Kunderi tn vaheline lõik (17.11.2022 - 14.11.2022)

 

kaart2.jpg

Antud lõigus hakkavad tööd 17. oktoobril. Kehtivad kõik samad piirangud nagu eelpool kirjeldatud etapil. Lisaks suletakse liiklusele Pronksi tn Gonsiori tn ja Kunderi tn vaheline lõik. Teed suletakse Pronksi tn kogu ristlõike laiuses, kaasa arvatud väljapääs E.Viiralti tänavalt Pronksi tänavale. Nii Pronksi tn – Gonsiori tn kui ka Pronksi tn - Kunderi tn ristmikud jäävad autoliiklusele avatuks.

Ümbersõit toimub Kivisilla tn kaudu. Jalakäijatele olulisi piiranguid ei rakendu.  

Ehitaja tagab ohutu läbipääs jalakäijatele ning tööde teostamise ajal on kohalikele elanikele tagatud ka juurdepääs oma majade juurde. Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt.
 

Pronksi tn lõigus Narva mnt kuni Raua tn (10.10.2022 - 17.10.2022) 

 

kaart_etappI.jpg


10. oktoobril 2022 suletakse Pronksi tn lõigus Narva mnt kuni Raua tn (välja arvatud ristmikud). Sel päeval suletakse see tänavalõik autoliiklusele mõlemas suunas. Kuna tegemist on lõiguga, kus on rohkesti väljavahetavaid maa-aluseid tehnovõrke, siis hõlmab ehitus kogu sõidutee laiuse.

Nii Narva mnt - Pronksi tn kui ka Raua tn - Pronksi tn ristmikud jäävad autoliiklusele avatuks. Narva mnt - Pronksi tn, Narva mnt - F. R. Kreutzwaldi tn ja – Raua tn - F. R. Kreutzwaldi tn ristmikute fooride tsükkel seadistatakse ümber.

Samuti jäävad jalakäijatele avatuks kõnniteed. Tööde teostamise ajal on kohalikele elanikele tagatud juurdepääs oma majade juurde. Sõltuvalt tööde iseloomust võib ligipääsul esineda lühiajalisi piiranguid, millest töövõtja teavitab elanikke jooksvalt.

Ümbersõiduks saab kasutada nii Raua tänavat kui ka Narva maanteed.

 

Avalik tutvustus

29. septembril toimus Tallinna Ülikooli Mare maja auditooriumis avalik kohtumine, kus tutvustati detailsemalt rekonstrueerimisega seonduvat ajagraafikut ja etappe, ajutist liikluskorraldust, koju pääsemist ja muud töödega kaasnevat olulist infot. Kohtumisel osalesid ja küsimustele vastasid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti, Kesklinna Valitsuse ning töövõtja esindajad. 

Vaadake videot:

 

Ümbersõidu skeem. Allalaetav pdf fail.

Pronksi_Ümbersõit-1.png

Mõistame, et ehitustööd tekitavad ebamugavusi kohalike elanikele ja teistele liiklejatele, kuid loodame mõistvale suhtumisele. Palume kõigil liiklejail järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid.