Protokoll 26.02.2004
Tallinna kaubamärgi komisjon
KOOSOLEKU PROTOKOLL
26.02. 2004
Algus kell 14.00
Lõpp kell 15.30
Juhatas Margus Allikmaa
Protokollis Marge Paas
Võtsid osa: Margus Allikmaa, Toomas Sepp, Heido Vitsur, Külli Holsting, Kairi Teniste, Tiit Saat, Aavo Ermel, Liina Algma.
Külalised: Tiit Maidre AS Onistar, Toomas Sumeri AS Onistar, patendivolinik Reet Maasikamäe Kaitsepurus OÜ.
I KINNITATUD PÄEVAKORD:
1. AS Onistar taotlus kaubamärgi “Kiek in de Kök” nime kasutamiseks 10 aasta jooksul likööriseeria LIQUEUR WITH HISTORY etiketil ja seeriat reklaamivatel reklaammaterjalidel.
2. AS Onistar taotlus Tallinna kaubamärgi komisjoni poole seoses Vana Toomase ja Tallinna Raekoja kaubamärgi kasutamisega AS Onistari toodetel.
3. Tallinna Linnamuuseumi küsimus kaubamärgi “Kiek in de Kök” nime kasutamiseks oma reklaam materjalidel ja trükistel.
4. OÜ Elvese taotlus kaubamärgi “Tallinna Lauluväljak” kasutamiseks portselanist ja keraamikast suveniiridel XXIV Üldlaulupeo ja XVII Üldtantsupeo toimumise ajaks 02-04. juulil 2004.
5. Vabaduse Kella kaubamärgi registreerimine nime ja sõnamärgina.
6. Tallinna Lauluväljaku kaubamärgi saatus tulenevalt asutuse ümberkorraldustest.
II OTSUSTATI:
1. Komisjon otsustas põhimõtteliselt nõustada sõnaühendi “ Kiek in de Kök” kasutamisega AS Onistari poolt toodetaval likööriseerial. Tallinna Kultuuriväärtuste ametil sõlmida eelleping AS Onistariga. Eelleping peaks sisaldama tingimust, et AS Onistar võtab tagasi sõnamärgi VANA TOOMAS OLD THOMAS registreemise taotluse nr. M200200108 ega tee takistusi Tallinna Linnakantselei kaubamärkide registreerimiseks. Lepingus fikseeritakse põhitingimused ja tasu suurus, mida makstakse annetusena Kiek in de Kökile igalt müüdud pudelilt ja Tallinna Linnakantseleil valmistada ette vastavasisuline korraldus. Korralduse juurde lisada lõplik pudeli etiketi näidis, mille esitab AS Onistar. Istungi materjalid on vaid asutuse siseseks kasutuseks kuni toote turule tulekuni.
2. Tallinna Linnavalitsus on 24.11.1999. aastal andnud loa kombineeritud tähise “OLD THOMAS + Tallinna Raekoja kujutis” kasutamiseks, mitte registreerimiseks. Luba ei ole antud ka mitte sõna OLD THOMAS, VANA TOOMAS, Tallinna Raekoja kujutise või vapi või tuulelipu Vana-Toomas kujutise eraldi kasutamiseks või registreerimiseks. Tähised VANA TOOMAS, OLD THOMAS, STARÕI TOMAS, STARÕI TOMAS (kirillitsas), tuulelipu Vana-Toomas kujutis ja Tallinna Raekoja kujutis on Tallinna linnale kuuluv sümboolika. Need on üldtuntud kaubamärgid ja on olnud linna varaks aastasadu. AS Onistar taotluses märgitud AS Onistar kombineeeritud kaubamärgid on kaitstud sellisena nagu need on registreerimiseks esitatud. AS Onistar ettepanek Tallinna Linnavalitsusele sõlmida AS-iga Onistar leping või väljastada muu dokument, mis kinnitaks AS –i Onistar tasuta ja piiranguta õigusi Tallinna linna sümboolika kasutamiseks on Tallinna Linnavalitsusele vastuvõetamatu. AS Onistar sõnamärk VANA TOOMAS OLD THOMAS, klassis 33 ei ole registreeritav ilma Tallinna Linnavalitsuse nõusolekuta. Ühelegi isikule, sh. ka AS Onistar, ei anta nõusolekut Tallinna linnale kuuluva sümboolika, arhitektuuriobjekti nimetuse või kujutise, registreerimiseks eraldi kaubamärgina. Nõusoleku andmisse kombineeritud kaubamärkide kasutamiseks ja registreerimiseks, mille üheks elemendiks on Tallinna linnale kuulub arhitektuuriobjekti nimetus ja/või selle kujutis suhtub komisjon aga postiivselt.
3. Vastavalt Tallinna Linnamuuseumi kirjale, tekkinud arutelust selgus, et
a) Tallinna kaubamärkide kord vajab muutmist, konkreetsemalt vajab üle vaatamist linna ametiasutuste ja hallatavate asutuste poolt Tallinna Linnakantseleile kuuluvate kaubamärkide kasutamine;
b) Tallinna Linnakantseleil koostada kiri Tallinna Linnamuuseumile, et neil on kaubamärgi kasutamine oma toodetel, trükistel ja reklaammaterjalidel vaba.
c) Ilma loata kaubamärkide kasutamine kolmandatel isikutel ei ole ilma komisjoni loata lubatud.
4. Komisjon otsustas OÜ Elvese taotluse tagasi lükata kuna puudusid näidismaterjalid. Antud taotlus kaubamärgi “Tallinna Lauluväljak” kasutamiseks tuleb uuesti käsitlusele peale näidismaterjalide laekumist kaubamärgi komisjonis.
5. Komisjon otsustas Vabaduse Kella registreerimiseks kaubamärgina, paluda L. Lapinilt graafiline kujutis ja patendivolinikul esitada Tallinna Linnakantseleile pakkumine, millistes klassides registreerida antud kaubamärk.
6. Tallinna Linnakantseleil teatada Sihtasutus Tallinna Lauluväljakule kaubamärgi Tallinna Lauluväljak üleandmisest Tallinna Linnakantselei nimele.
Margus Allikmaa
Komisjoni aseesimees
Marge Paas
Protokollija
NB. Protokolli koostamisel on kasutatud patendivolinik pr. Reet Maasikamäe ettepanekuid.